Հայ-իսրայելական կապերի զարգացման համար մեծ ներուժ կա - Mediamax.am
ԱԳՆ հաղորդագրության համաձայն, դա փաստել են Հայաստանի արտաքին գործերի նախարար Զոհրաբ Մնացականյանը եւ Ամերիկայի Հրեական կոմիտեի ներկայացուցիչները՝ սեպտեմբերի 27-ին Նյու Յորքում կայացած հանդիպմանը:
Կողմերը քննարկել են նաեւ ԱՄՆ հայկական եւ հրեական համայնքների միջեւ առկա համագործակցությունը եւ դրա հեռանկարները, միջազգային հետաքրքրություն ներկայացնող մի շարք հարցեր։
Զոհրաբ Մնացականյանը անդրադարձել է նաեւ ցեղասպանությունների եւ մարդկության դեմ հանցագործությունների կանխարգելման միջազգային օրակարգի առաջմղման գործում Հայաստանի շարունակական նախաձեռնություններին։

Есть большой потенциал для развития армяно-израильских отношений - Mediamax.am
Согласно сообщению МИД Армении, в этом мнении сошлись министр иностранных дел Армении Зограб Мнацаканян и представители Еврейского комитета Америки на встрече в Нью-Йорке 27 сентября.
Собеседники обсудили также существующее сотрудничество между армянскими и еврейскими общинами США и его перспективы, а также ряд вопросов, представляющих международный интерес.
Зограб Мнацаканян представил также последовательные инициативы Армении по продвижению международной повестки по предотвращению преступлений геноцида и против человечества.