Հայ-վրացական հարաբերությունները գտնվում են պատմականորեն ամենաբարձր մակարդակում, ասել է Սերժ Սարգսյանը - Mediamax.am
2652 դիտում
Հայ-վրացական հարաբերությունները գտնվում են պատմականորեն ամենաբարձր մակարդակում, ասել է Սերժ Սարգսյանը
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր ասել է, որ հայ-վրացական հարաբերությունները գտնվում են պատմականորեն ամենաբարձր մակարդակում:
Ինչպես հաղորդում է Մեդիամաքս-ը, այդ մասին նա ասել է`ընդունելով պաշտոնական այցով Հայաստանում գտնվող Վրաստանի վարչապետ Իրակլի Ղարիբաշվիլիին:
Սերժ Սարգսյանն ընդգծել է, որ դա հնարավորություն է տալիս հանգիստ, անկաշկանդ քննարկելու ցանկացած հարց՝ կապված ոչ միայն երկկողմ հարաբերությունների, այլեւ տարածաշրջանային խնդիրների հետ:
Իր հերթին, Իրակլի Ղարիբաշվիլին ընդգծել է, որ մշտապես ասել է եւ այժմ էլ կրկնում է՝ Հայաստանը ոչ միայն Վրաստանի հարեւանն է, այլեւ բարեկամ պետություն:
Հանդիպման ընթացքում զրուցակիցները երկուստեք վերահաստատել են Բագրատաշեն-Սադախլու անցակետում նոր՝ «Բարեկամության կամրջի» շինարարությունն արագացնելու հանձնառությունը:

Armenia-Georgia relations are on the highest level in their history, Serzh Sargsyan says - Mediamax.am
2650 views
Armenia-Georgia relations are on the highest level in their history, Serzh Sargsyan says
Yerevan/Mediamax/. Armenian President Serzh Sargsyan said today that Armenia-Georgia relations are on the highest level in their history.
He said this receiving Georgian Prime Minister Irakly Garibashvili who is on an official visit to Armenia, Mediamax reports.
Serzh Sargsyan stressed that it allows discussing anything concerning not only bilateral relations but regional issues.
In his turn, Irakly Garibashvili highlighted that he has always said and he is now restating that Armenia is not only Georgia’s neighbor but a friendly state.
During the meeting, the sides reiterated their commitment to speed up construction of a new “Bridge of Friendship” on Bagratashen-Sadakhlu checkpoint.