Երեւան: Մեդիամաքս: Ֆրանսիան խորապես ցնցված է օգոստոսի 8-ին Ադրբեջանում գերության մեջ Հայաստանի քաղաքացի Կարեն Պետրոսյանի մահվան մասին տեղեկություններով:
Այդ մասին, պատասխանելով լրագրողի հարցին, հայտարարել է Ֆրանսիայի ԱԳՆ խոսնակ Ռոմեն Նադալը:
«Ֆրանսիան ցավակցում է Կարեն Պետրոսյանի ընտանիքին: Կոչ ենք անում Ադրբեջանի իշխանություններին արագորեն վերադարձնել նրա մարմինը եւ ամբողջապես լույս սփռել նրա մահվան հանգամանքների վրա»,- ասել է Ռոմեն Նադալը:
Մեդիամաքս-ը հիշեցնում է, որ, ըստ Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարության, Կարեն Պետրոսյանը «անսպասելի մահացել էր անհայտ պատճառով»: Իր մտահոգությունը Կարեն Պետրոսյանի մահվան կապակցությամբ ավելի վաղ հայտնել էր նաեւ ԱՄՆ պետդեպարտամենտը:

France deeply shocked by death of Karen Petrosyan captured by Azerbaijan
Yerevan/Mediamax/. France is deeply shocked by the death of Armenian citizen Karen Petrosyan captured by Azerbaijan on August 8.
Spokesman for the French Foreign Ministry Roman Nadal said this answering a journalist’s question.
“France expresses condolence to Karen Petrosyan’s family. We call upon the Azerbaijani authorities to quickly return his body and shed light on the circumstances of his death”, said Roman Nadal.
Mediamax recalls that according to the Azerbaijani Defense Ministry, Karen Petrosyan “suddenly died for an unknown reason”. Earlier, U.S. Department of State also expressed concerns about Karen Petrosyan’s death as well.