Հայաստան կժամանի Վրաստանի վարչապետը
Երեւան: Մեդիամաքս: Վրաստանի վարչապետ Իրակլի Գարիբաշվիլին օգոստոսի 21-22-ին պաշտոնական այցով կգտնվի Հայաստանում:
Ինչպես Մեդիամաքս-ի թղթակցին հայտնել է Վրաստանի վարչապետի մամուլի խոսնակ Աննա Գուչաշվիլին, երկօրյա այցի շրջանակներում Իրակլի Գարիբաշվիլին կհանդիպի ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանի եւ վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանի հետ:
Աննա Գուչաշվիլին չցանկացավ հաղորդել այցի օրակարգի վերաբերյալ այլ մանրամասներ՝ նշելով միայն, որ կողմերը հանդես կգան համատեղ մամուլի ասուլիսով:
Ակնկալվում է, որ հայ-վրացական բանակցությունների ընթացքում կքննարկվի Հայաստանի՝ Եվրասիական տնտեսական միությանն անդամակցելուց ու Վրաստանի՝ ԵՄ Ասոցացման համաձայնագրի ստորագրումից հետո ստեղծված իրավիճակը եւ դրա հնարավոր ազդեցությունը երկկողմ հարաբերությունների վրա:

Georgian PM to arrive in Armenia
Yerevan/Mediamax/. Georgian Prime Minister Irakly Garibashvili will be on an official visit to Armenia on August 21-22.
Georgian PM's spokesperson Anna Guchashvili told Mediamax's correspondent that within the visit, Irakly Garibashvili will meet with Armenian President Serzh Sargsyan and PM Hovik Abrahamyan.
Anna Guchashvili didn't give an other details on the agenda of the visit only noting that the sides will address a joint press conference.
The situation after Georgia's signing of EU Association Agreement and Armenia's joining the Eurasian Economic Union and its possible impact on bilateral ties are expected to be discussed during the Armenian-Georgian talks.