Հայաստան կժամանի Վրաստանի վարչապետը
Երեւան: Մեդիամաքս: Վրաստանի վարչապետ Իրակլի Գարիբաշվիլին օգոստոսի 21-22-ին պաշտոնական այցով կգտնվի Հայաստանում:
Ինչպես Մեդիամաքս-ի թղթակցին հայտնել է Վրաստանի վարչապետի մամուլի խոսնակ Աննա Գուչաշվիլին, երկօրյա այցի շրջանակներում Իրակլի Գարիբաշվիլին կհանդիպի ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանի եւ վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանի հետ:
Աննա Գուչաշվիլին չցանկացավ հաղորդել այցի օրակարգի վերաբերյալ այլ մանրամասներ՝ նշելով միայն, որ կողմերը հանդես կգան համատեղ մամուլի ասուլիսով:
Ակնկալվում է, որ հայ-վրացական բանակցությունների ընթացքում կքննարկվի Հայաստանի՝ Եվրասիական տնտեսական միությանն անդամակցելուց ու Վրաստանի՝ ԵՄ Ասոցացման համաձայնագրի ստորագրումից հետո ստեղծված իրավիճակը եւ դրա հնարավոր ազդեցությունը երկկողմ հարաբերությունների վրա:

Армению посетит премьер-министр Грузии
Ереван/Медиамакс/. Премьер-министр Грузии Ираклий Гарибашвили 21-22 августа будет находиться с официальным визитом в Армении.
Как сообщила корреспонденту Медиамакс пресс-секретарь премьер-министра Грузии Анна Гучашвили, в рамках двухдневного визита Ираклий Гарибашвили встретится с президентом Армении Сержем Саргсяном и премьер-министром Овиком Абрамяном.
Анна Гучашвили не сообщила других подробностей повестки визита, сообщила только, что стороны выступят с совместной пресс-конференцией.
Ожидается, что в ходе армяно-грузинских переговоров будет обсуждаться ситуация, которая сложится после вступления Армении в Евразийский экономический союз и подписания Грузией Соглашения об ассоциации с ЕС, и их возможное воздействие на двусторонние отношения.