Հայկական դպրոցներն ազատ են հայոց լեզվի եւ պատմության դասաժամերի կազմակերպման հարցում, ասել է վրաց նախարարը - Mediamax.am
7023 դիտում
Հայկական դպրոցներն ազատ են հայոց լեզվի եւ պատմության դասաժամերի կազմակերպման հարցում, ասել է վրաց նախարարը
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ կրթության եւ գիտության նախարար Արմեն Աշոտյանը Թբիլիսիում իր վրաց գործընկերոջ հետ կայացած հանդիպման ժամանակ քննարկել է Վրաստանում բնակվող հայերի կրթության իրավունքի հետ կապված խնդիրները:
Կրթության նախարարության հաղորդագրության համաձայն, Արմեն Աշոտյանը Վրաստանի կրթության եւ գիտության նախարար Թամար Սանիկիձեի հետ հանդիպմանը անդրադարձել է Վրաստանի հայկական դպրոցներում հայոց լեզվի եւ հայոց պատմության դասաժամերի խնդրին:
Վրաց նախարարը հավաստիացրել է հայ գործընկերոջը, որ հայկական դպրոցներն ազատ են հայոց լեզվի եւ հայոց պատմության դասընթացների կազմակերպման հարցում, եւ Վրաստանի կրթության եւ գիտության նախարարությունն այդ ազատությունը երաշխավորել է:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են նաեւ հայկական դպրոցների ուսուցիչների վերապատրաստման հետ կապված հարցեր:

Армянские школы свободны в организации уроков армянского языка и истории, заявила министр образования Грузии - Mediamax.am
7024 просмотров
Армянские школы свободны в организации уроков армянского языка и истории, заявила министр образования Грузии
Ереван /Медиамакс/. Министр образования и науки Армении Армен Ашотян обсудил в Тбилиси проблемы обеспечения образования армян Грузии.
Согласно сообщению министерства образования и науки Армении, Армен Ашотян на встрече со своей грузинской коллегой Тамарой Саникидзе затронул проблему организации уроков армянского языка и истории в армянских школах Грузии.
Грузинский министр заверила, что армянские школы свободны в вопросе организации уроков армянского языка и истории, и министерство образования и науки Грузии гарантировало эту свободу.