Երեւան: Մեդիամաքս: «UWC Dilijan» դպրոցի համահիմնադիր եւ տնօրենների խորհրդի նախագահ Վերոնիկա Զոնաբենդը այսօր հայաստանցի երեխաներին եւ նրանց ծնողներին կոչ է արել մինչեւ ընդունելության ժամկետի ավարտը (փետրվարի 17) դիմումներ ուղարկել դպրոց ընդունվելու համար:
«Նախկին ԽՍՀՄ երկրներում մարդկանց բնորոշ է անտեսել տրամադրված հնարավորությունը, քանի որ նպատակը անհնարին կամ անհասանելի է թվում: Սակայն պետք է փորձել եւ ջանքեր գործադրել` ինքնըստինքյան ոչինչ չի ստացվում»,-ասել է նա:
Հիշեցնենք, որ հունվարի 25-ին, ժամը 11.00-ին Հայաստանի Ամերիկյան համալսարանի «Փարամազ Ավետիսյան» մասնաշենքում կկայանա «Բաց դռների օր» բոլոր նրանց համար, ովքեր ցանկանում են սովորել UWC համակարգում:
Դպրոցն իր դռները կբացի 2014 թ. սեպտեմբերից` 16-ից 18 տարեկան 90 աշակերտների համար:
Ընդունելության գործընթացին կարող եք ծանոթանալ UWC Հայաստանի ազգային կոմիտեի կայքում - www.am.uwc.org կամ (010) 583346 հեռախոսահամարով։

Ереван /Медиамакс/. Соучредитель и председатель совета директоров школы UWC Dilijan Вероника Зонабенд призвала сегодня армянских детей и их родителей до окончания срока приема (17 февраля) отправлять заявки для поступления в школу.
«В странах бывшего СССР людям свойственно игнорировать предоставленную возможность, так так цель кажется невозможной или недоступной. Но нужно пытаться и прилагать усилия: само собой ничего не случается»,- сказала она.
Напомним, что 25 января в 11 часов в Американском университете Армении, в корпусе «Парамаз Аветисян», состоится «День открытых дверей» для всех, кто хочет учиться в системе UWC.
С процессом приема можно ознакомиться на сайте Армянского национального комитета UWC (www.am.uwc.org) или по телефону (010) 58 33 46.