Երեւան: Մեդիամաքս: «UWC Dilijan» դպրոցի համահիմնադիր եւ տնօրենների խորհրդի նախագահ Վերոնիկա Զոնաբենդը այսօր հայաստանցի երեխաներին եւ նրանց ծնողներին կոչ է արել մինչեւ ընդունելության ժամկետի ավարտը (փետրվարի 17) դիմումներ ուղարկել դպրոց ընդունվելու համար:
«Նախկին ԽՍՀՄ երկրներում մարդկանց բնորոշ է անտեսել տրամադրված հնարավորությունը, քանի որ նպատակը անհնարին կամ անհասանելի է թվում: Սակայն պետք է փորձել եւ ջանքեր գործադրել` ինքնըստինքյան ոչինչ չի ստացվում»,-ասել է նա:
Հիշեցնենք, որ հունվարի 25-ին, ժամը 11.00-ին Հայաստանի Ամերիկյան համալսարանի «Փարամազ Ավետիսյան» մասնաշենքում կկայանա «Բաց դռների օր» բոլոր նրանց համար, ովքեր ցանկանում են սովորել UWC համակարգում:
Դպրոցն իր դռները կբացի 2014 թ. սեպտեմբերից` 16-ից 18 տարեկան 90 աշակերտների համար:
Ընդունելության գործընթացին կարող եք ծանոթանալ UWC Հայաստանի ազգային կոմիտեի կայքում - www.am.uwc.org կամ (010) 583346 հեռախոսահամարով։

Yerevan /Mediamax/. Co-Founder of UWC Dilijan International School and Chairman of the Board of Directors Veronika Zonabend called on the children of Armenia and their parents to submit their applications before the deadline (February 17).
“People of the post-Soviet countries tend to ignore the given opportunities as the goal seems either impossible or unreachable. But efforts are required as nothing happens on its own”, she said.
It should be recalled that at 11:00, on January 25, Open Doors Day will be held at Paramaz Avetisyan building of American University of Armenia for everyone interested in studying in the UWC system.
The school will open its doors to 90 students aged 16-18 in September, 2014.
The interested people can get acquainted with the details of the admission process on the website of the UWC Armenian National Committee – www.am.uwc.org – or by calling (010) 583346.