Երեւան: Մեդիամաքս: Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը hյուրընկալել է պաշտոնական այցով Երեւանում գտնվող Ռուսաստանի Դաշնային ժողովի Դաշնության խորհրդի նախագահ Վալենտինա Մատվիենկոյի գլխավորած պատվիրակությանը։
«Վալենտինա Մատվիենկոն շնորհակալություն է հայտնել ջերմ ընդունելության համար՝ վերահաստատելով Ռուսաստանի պատրաստակամությունը շարունակելու համագործակցությունը Հայաստանի հետ՝ հիմնված փոխադարձ հարգանքի եւ բարեկամության վրա։ Կողմերը մտքեր են փոխանակել Հայաստան–Ռուսաստան օրակարգի մի շարք հարցերի շուրջ՝ ներառյալ միջխորհրդարանական ձեւաչափով շփումները, տնտեսական եւ մշակութային կապերը»,- ասվում է ՀՀ կառավարության հաղորդագրության մեջ:
Ռուսաստանի Դաշնային ժողովի Դաշնության խորհրդի հաղորդագրության մեջ էլ ասվում է, որ Մատվիենկոյի եւ Փաշինյանի «բանակցություններն ի սկզբանե ընթացել են անհատական ձեւաչափով, դրանք նախատեսվածից շատ ավելի երկար են տեւել»։

Встреча Пашиняна и Матвиенко продлилась дольше запланированного - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Премьер-министр Армении Никол Пашинян принял сегодня делегацию во главе с председателем Совета Федерации Федерального Собрания России Валентиной Матвиенко.
«Валентина Матвиенко выразила благодарность за теплый прием, подтвердив готовность России продолжать сотрудничество с Арменией на основе взаимного уважения и дружбы. Стороны обменялись мнениями по ряду вопросов повестки Армения-Россия, в том числе межпарламентских контактов, экономических и культурных связей», - говорится в сообщении пресс-службы правительства Армении.
В сообщении пресс-службы Совета Федерации отмечается, что «переговоры Матвиенко и Пашиняна изначально проходили в индивидуальном формате, они продлились значительно дольше запланированного».