Երեւան: Մեդիամաքս: Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը hյուրընկալել է պաշտոնական այցով Երեւանում գտնվող Ռուսաստանի Դաշնային ժողովի Դաշնության խորհրդի նախագահ Վալենտինա Մատվիենկոյի գլխավորած պատվիրակությանը։
«Վալենտինա Մատվիենկոն շնորհակալություն է հայտնել ջերմ ընդունելության համար՝ վերահաստատելով Ռուսաստանի պատրաստակամությունը շարունակելու համագործակցությունը Հայաստանի հետ՝ հիմնված փոխադարձ հարգանքի եւ բարեկամության վրա։ Կողմերը մտքեր են փոխանակել Հայաստան–Ռուսաստան օրակարգի մի շարք հարցերի շուրջ՝ ներառյալ միջխորհրդարանական ձեւաչափով շփումները, տնտեսական եւ մշակութային կապերը»,- ասվում է ՀՀ կառավարության հաղորդագրության մեջ:
Ռուսաստանի Դաշնային ժողովի Դաշնության խորհրդի հաղորդագրության մեջ էլ ասվում է, որ Մատվիենկոյի եւ Փաշինյանի «բանակցություններն ի սկզբանե ընթացել են անհատական ձեւաչափով, դրանք նախատեսվածից շատ ավելի երկար են տեւել»։

Yerevan /Mediamax/. Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan hosted a delegation led by the Chairwoman of the Federation Council of the Russian Federation Valentina Matviyenko, who is on an official visit to Yerevan.
“Valentina Matviyenko expressed gratitude for the warm reception, reaffirming Russia’s readiness to continue cooperation with Armenia based on mutual respect and friendship. The parties exchanged views on a number of issues on the Armenia-Russia agenda, including inter-parliamentary engagement, economic cooperation and cultural ties,” the Armenian government’s press office reported.
The news release issued by the Federation Council of the Russian Federal Assembly also states that “the negotiations between Matviyenko and Pashinyan were initially held in an individual format and lasted much longer than scheduled.”