Փաշինյան․Մեր նպատակն է, որ կրթությունը լինի ազգային ապրելակերպ - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը այսօր ասել է, որ 21-րդ դարում առանց կրթության ոչինչ անել հնարավոր չէ:
«Առանց կրթության հնարավոր է ինչ-որ աստիճանի նյութական բարեկեցություն ստեղծել, բայց առանց կրթության հնարավոր չէ տիեզերք թռչել: Ես ուզում եմ, որ սա լինի մեր ընտրությունը։ Այն, թե ձեր կրթական օրակարգի մեջ ամեն րոպեն ինչպես եք անցկացնում, դրանով է որոշվում, թե ինչպես եք ապրելու, ինչպիսի երկրում եք ապրելու, ինչպես են ապրելու ձեր երեխաները»,- ասել է վարչապետը` ելույթ ունենալով Ռաֆայել Իշխանյանի անվան N 153 հիմնական դպրոցի բացման արարողության ժամանակ:
Նիկոլ Փաշինյանն ասել է, որ կառավարության մեծագույն նպատակն է, որ Հայաստանում կրթությունը, սովորելը լինի ազգային ապրելակերպ:

Пашинян: наша задача - сделать образование национальным образом жизни - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Премьер-министр Никол Пашинян заявил сегодня, что невозможно достичь чего-либо в 21 веке без образования.
«Без образования можно обеспечить себя каким-то достатком, но полететь без него в космос невозможно. Я хочу, чтобы это был наш выбор. Именно от того, как вы тратите каждую минуту своей учебы, зависит, как вы будете жить, в какой стране, как будут жить ваши дети», - сказал премьер-министр, выступая на церемонии открытия общеобразовательной школы № 153 имени Рафаэля Ишханяна.
«Самая большая задача правительства - сделать образование и обучение в Армении национальным образом жизни», - заявил Никол Пашинян.