Ժամանակակից երկիրը ժամանակակից կրթությունն է, ասել է նախագահը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ նախագահ Արմեն Սարգսյանն այսօր ընդունել է «Դասավանդի՛ր, Հայաստան» կրթական հիմնադրամի ներկայացուցիչներին՝ կազմակերպության հիմնադիր եւ տնօրեն Լարիսա Հովհաննիսյանի գլխավորությամբ:
Արմեն Սարգսյանը կարեւորել է «Դասավանդի՛ր, Հայաստան»-ի գործունեությունը՝ ընդգծելով որակյալ կրթության անհրաժեշտությունը երկրի զարգացման համար:
«Եթե խոսում ենք ժամանակակից երկրի մասին, ապա պետք է հասկանանք, որ ժամանակակից երկիրը ժամանակակից կրթությունն է, որակյալ ու կրթված մասնագետները»,- ընդգծել է նա:
Լարիսա Հովհաննիսյանը տեղեկացրել է, որ «Կրթություն բոլորի համար» միջազգային ցանցի հետ համագործակցությամբ աշնանը նախատեսվում է Հայաստանում կազմակերպել «Ինչպես նախապատրաստել երիտասարդներին հարափոփոխ աշխարհը կերտելու համար» խորագրով միջազգային համաժողով:
Արմեն Սարգսյանը ողջունել է նման հեղինակավոր համաժողովի անցկացումը եւ պատրաստակամություն հայտնել իր մասնակցությունը բերել:
Լարիսա Հովհաննիսյանը խոսել է նաեւ իրենց նոր նախաձեռնության՝ «Առողջ Հայաստան» հիմնադրամի մասին՝ նշելով, այն ստեղծվել է «Դասավանդի՛ր, Հայաստան» կրթական ծրագրի մոդելի ու փորձի հիման վրա։
«Health for Armenia» հիմնադրամը հավաքագրելու է ընտանեկան բժիշկների ու բուժակների եւ գործուղելու է գյուղեր, որտեղ նրանց կարիքը կա:

Yerevan /Mediamax/. President of Armenia Armen Sarkissian has received today the delegation of Teach For Armenia (TFA) Foundation, headed by founder and CEO Larisa Hovannisian.
Armen Sarkissian has highlighted the importance of the foundation’s work, pointing out that quality education is necessary for developing the country.
“If we speak of a modern country, we have to realize that modern country means modern education and high-level, educated specialists,” he said.
Larisa Hovannisian has revealed that TFA plans to hold an international conference titled “Preparing young people for building a variable world” in cooperation with Teach For All network this autumn in Yerevan.
President Sarkissian has welcomed the plan and expressed readiness to contribute to the conference.
Larisa Hovannisian has also presented the new initiative, Health for Armenia Foundation, noting that it was created on the basis of the model and experience of TFA.
Health for Armenia will sing up family practitioners and nurses and assign them to Armenian villages that lack medical workers.