Ժամանակակից երկիրը ժամանակակից կրթությունն է, ասել է նախագահը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ նախագահ Արմեն Սարգսյանն այսօր ընդունել է «Դասավանդի՛ր, Հայաստան» կրթական հիմնադրամի ներկայացուցիչներին՝ կազմակերպության հիմնադիր եւ տնօրեն Լարիսա Հովհաննիսյանի գլխավորությամբ:
Արմեն Սարգսյանը կարեւորել է «Դասավանդի՛ր, Հայաստան»-ի գործունեությունը՝ ընդգծելով որակյալ կրթության անհրաժեշտությունը երկրի զարգացման համար:
«Եթե խոսում ենք ժամանակակից երկրի մասին, ապա պետք է հասկանանք, որ ժամանակակից երկիրը ժամանակակից կրթությունն է, որակյալ ու կրթված մասնագետները»,- ընդգծել է նա:
Լարիսա Հովհաննիսյանը տեղեկացրել է, որ «Կրթություն բոլորի համար» միջազգային ցանցի հետ համագործակցությամբ աշնանը նախատեսվում է Հայաստանում կազմակերպել «Ինչպես նախապատրաստել երիտասարդներին հարափոփոխ աշխարհը կերտելու համար» խորագրով միջազգային համաժողով:
Արմեն Սարգսյանը ողջունել է նման հեղինակավոր համաժողովի անցկացումը եւ պատրաստակամություն հայտնել իր մասնակցությունը բերել:
Լարիսա Հովհաննիսյանը խոսել է նաեւ իրենց նոր նախաձեռնության՝ «Առողջ Հայաստան» հիմնադրամի մասին՝ նշելով, այն ստեղծվել է «Դասավանդի՛ր, Հայաստան» կրթական ծրագրի մոդելի ու փորձի հիման վրա։
«Health for Armenia» հիմնադրամը հավաքագրելու է ընտանեկան բժիշկների ու բուժակների եւ գործուղելու է գյուղեր, որտեղ նրանց կարիքը կա:

Президент: Современна страна – это современное образование - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Президент Армении Армен Саргсян принял сегодня представителей фонда Teach for Armenia во главе с учредителем и директором организации Ларисой Ованнисян.
Армен Саргсян отметил важность деятельности Teach for Armenia, подчеркнув необходимость качественного образования для развития страны.
«Если мы говорим о современной стране, то должны понимать, что современная страна – это современное образование, качественные и образованные специалисты»,- отметил он.
Лариса Ованнисян сообщила, что осенью совместно с международной сетью «Образование для всех» планируется провести международную конференцию под названием «Как подготовить молодежь к переменчивому миру».
Армен Саргсян приветствовал проведение такого авторитетного мероприятия в Армении и выразил готовность принять в нем участие.
Лариса Ованнисян рассказала также о новой инициативе организации – фонде «Здоровая Армения», отметив, что он был создан на основе образовательной модели и опыта Teach for Armenia.
Фонд Health for Armenia будет направлять семейных врачей и медицинских работников в села, где есть необходимость медицинской помощи.