ԿԳ նախարար Արայիկ Հարությունյանը
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ կրթության եւ գիտության նախարարությունում այսօր քննարկվել են Հայաստանում գործող ռուսերեն ուսուցմամբ դասարանների գործունեությանը վերաբերող հարցեր:
ԿԳ նախարար Արայիկ Հարությունյանը, Հայաստանում Ռուսաստանի դեսպան Սերգեյ Կոպիրկինի խնդրանքով, անդրադարձել է հայոց լեզվի միասնական քննությանը՝ ընդգծելով, որ հայոց լեզվի ուսուցման առանձնահատկություններից ելնելով, օտարերկրյա աշակերտների համար որոշակի ժամանակաշրջան է սահմանված:
Երեւանում ռուսական գիտության եւ մշակույթի կենտրոնի («Ռոսսոտրուդնիչեստվո») տնօրեն Սերգեյ Ռիբինսկին էլ գոհունակությամբ է խոսել հայ-ռուսական համագործակցության ներկայիս մակարդակի մասին:
Նա պատրաստակամություն է հայտնել շարունակել արդյունավետ փոխգործակցությունը կրթության եւ գիտության ոլորտներում։

Russian Ambassador to Armenia Sergey Kopyrkin
Yerevan /Mediamax/. Armenian Ministry of Education and Science discussed today the operation of Russian classes at Armenian schools.
Upon the request of Russian Ambassador to Armenia Sergey Kopyrkin, Minister Arayik Harutyunyan touched upon the Armenian language unified state exam, stressing that certain period of time is allocated for foreign students, given the specifics of Armenian language.
Director of Russian Center for Science and Culture in Yerevan Sergey Ribinsky expressed satisfaction with current level of Armenian-Russian cooperation.
He also expressed commitment to continuing the efficient collaboration in sectors of education and science.