Լավ կրթությունը պետք է մատչելի լինի բոլորին, ասել է նախագահը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր ասել է, որ «մեր խնդիրն է լավ կրթությունը դարձնել մատչելի բոլորի համար»:
Այս մասին նախագահն ասել է սեպտեմբերի 1-ի՝ Գիտելիքի օրվա առթիվ հղած իր ուղերձում:
«Ոչ մի երիտասարդ չպետք է կորցնի որակյալ կրթություն ստանալու հնարավորությունը ոչ վճարունակ լինելու պատճառով»,-ասել է նախագահը:
Սերժ Սարգսյանն ընդգծել է, որ Հայաստանում հետեւողականորեն կատարելագործվում է կրթական համակարգը:
«Մենք նաեւ գիտենք, որ թե՛ դպրոցներում, թե՛ բուհերում ունենք խնդիրներ, որոնք լուծման կարիք ունեն: Այդ խնդիրները վերաբերում են հատկապես կրթության մակարդակին, որից մենք գոհ չենք: Մենք գոհ չենք ոչ միայն այն պատճառով, որ կատարելությունը սահման չունի, այլեւ այն պատճառով, որ ժամանակակից աշխարհում զարգացման տեմպերը կտրուկ մեծացել են: Մենք պարտավոր ենք շարժվել աշխարհին համաքայլ: Մենք պարտավոր ենք նաեւ արագացնել կրթության զարգացման տեմպերը»,- ասել է նախագահը:

Quality education should be available for everyone, says President - Mediamax.am
Yerevan /Mediamax/. President of Armenia Serzh Sargsyan noted today: “Our goal is to make quality education available for everyone”.
He stated this in his message on the occation of Knowledge Day on September 1.
“No student should be deprived of the opportunity to get quality education only because of finance shortage,” President said.
Serzh Sargsyan highlighted that Armenia is consistently improving the education system.
“We are aware of problems that need to be solved both at schools and universities. Those problems are related to the level of education specifically, which does not satisfy our needs. We are not only unsatisfied because the perfection does not have limits; we also should remember that the pace of development has drastically increased. We ought to keep pace with the rest of the world. We need to provide sustainable growth in education quality,” President stated.