Սեյրան Օհանյանը խոստանում է խստացնել պայքարը բանակում փողոցային բարքերի կիրառման դեմ - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանն այսօր ասել է, որ 2014 թ.-ին նախարարությունը խիստ պայքար է մղելու Զինված ուժերում փողոցային, արատավոր բարքերի կիրառման դեմ:
Ինչպես հաղորդում է Մեդիամաքս-ը, այս մասին նախարարն ասել է Երեւանի Մ. Հերացու անվան պետական բժշկական համալսարանի պրոֆեսորադասախոսական կազմի եւ ուսանողների հետ հանդիպման ժամանակ:
Հանդիպումից հետո պատասխանելով լրագրողների հարցերին` Սեյրան Օհանյանը նշել է, որ բռնության դեպքերը բանակում կարող են շարունակվել այնքան ժամանակ, քանի դեռ հասարակության հետ չեն տարվում համապատասխան աշխատանքներ:
«2014 թ.-ին իմ պայքարն ուղղված է լինելու Զինված ուժերում փողոցային, արատավոր բարքերի դեմ: Այդ բարքերի դեմ պայքարելու համար ես հրավիրում եմ հասարակության բոլոր շերտերի ներկայացուցիչներին, մասնավորապես, ուսուցիչներին, դասախոսներին»,- ասել է նախարարը:
Նա հավաստիացրել է, որ նախարարությունը հետեւողական աշխատանք է տանելու, որպեսզի անվտանգության կանոնների խախտմամբ պատահարների թվի նվազեցմանը զուգահեռ նվազի նաեւ միջանձնային հարաբերություններում առկա խնդիրների արդյունքով տեղի ունեցող արտակարգ պատահարների եւ հանցագործությունների թիվը:

Seyran Ohanyan promises to toughen struggle against use of “street morals” in the army - Mediamax.am
3975 views
Seyran Ohanyan promises to toughen struggle against use of “street morals” in the army
Yerevan /Mediamax/. Armenian Defense Minister Seyran Ohanyan said today the Defense Ministry will toughen the struggle against the practice of street and vicious morals in the Armed Forces in 2014.
The Minister stated it at the meeting with the academic staff and students of Yerevan State Medical University after Mkhitar Heratsi, Mediamax reports.
“In 2014, my struggle will be aimed against street and vicious morals in the Armed Forces. I call upon all representatives of the sectors of society, particularly, teachers and lecturers to take part in it”, the Minister said.
The Minister assured that the Defense Ministry will perform a consecutive operation in order to not only reduce the number of cases reported because of the violation of security rules, but also to lessen the cases of accidents and crimes taking place because of interpersonal problems.