Սեյրան Օհանյանը խոստանում է խստացնել պայքարը բանակում փողոցային բարքերի կիրառման դեմ - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանն այսօր ասել է, որ 2014 թ.-ին նախարարությունը խիստ պայքար է մղելու Զինված ուժերում փողոցային, արատավոր բարքերի կիրառման դեմ:
Ինչպես հաղորդում է Մեդիամաքս-ը, այս մասին նախարարն ասել է Երեւանի Մ. Հերացու անվան պետական բժշկական համալսարանի պրոֆեսորադասախոսական կազմի եւ ուսանողների հետ հանդիպման ժամանակ:
Հանդիպումից հետո պատասխանելով լրագրողների հարցերին` Սեյրան Օհանյանը նշել է, որ բռնության դեպքերը բանակում կարող են շարունակվել այնքան ժամանակ, քանի դեռ հասարակության հետ չեն տարվում համապատասխան աշխատանքներ:
«2014 թ.-ին իմ պայքարն ուղղված է լինելու Զինված ուժերում փողոցային, արատավոր բարքերի դեմ: Այդ բարքերի դեմ պայքարելու համար ես հրավիրում եմ հասարակության բոլոր շերտերի ներկայացուցիչներին, մասնավորապես, ուսուցիչներին, դասախոսներին»,- ասել է նախարարը:
Նա հավաստիացրել է, որ նախարարությունը հետեւողական աշխատանք է տանելու, որպեսզի անվտանգության կանոնների խախտմամբ պատահարների թվի նվազեցմանը զուգահեռ նվազի նաեւ միջանձնային հարաբերություններում առկա խնդիրների արդյունքով տեղի ունեցող արտակարգ պատահարների եւ հանցագործությունների թիվը:

Сейран Оганян обещает ужесточить борьбу против уличной морали в армии - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Министр обороны Армении Сейран Оганян сказал сегодня, что в 2014 году министерство будет вести жесткую борьбу против порочной уличной морали в Вооруженных силах.
Как сообщает Медиамакс, министр сказал об этом на встрече с преподавателями и студентами Ереванского государственного медицинского университета.
После встречи отвечая на вопросы журналистов, Сейран Оганян отметил, что случаи насилия в армии могут продолжаться до тех пор, пока в обществе не ведутся соответствующие работы.
«В 2014 году моя борьба будет направлена против порочной уличной морали в Вооруженных силах. Для этой борьбы я приглашаю представителей всех слоев общества, в частности, учителей и преподавателей»,- сказал министр.
Он заверил, что министерство будет вести последовательную работу, чтобы параллельно с сокращением числа происшествий с нарушением правил безопасности уменьшилось также число преступлений и чрезвычайных ситуаций, которые возникают впоследствии проблем в межличностных отношениях.