ՊՆ. Զինծառայողը մոլորվել է ու հայտնվել ադրբեջանական տարածքում - Mediamax.am
Երեւան։ Մեդիամաքս։ Հայաստանի պաշտպանության նախարարությունից հայտնել են, որ այսօր ՀՀ ԶՈՒ մեկ զինծառայող նախնական տվյալներով մոլորվել է ու մեքենայով հայտնվել ադրբեջանական վերահսկողության տակ գտնվող տարածքում։
«Մարտի 21-ին, ժամը 12:20-ի սահմաններում զինծառայող Մ. Գ.-ն, մարտական հենակետ մեքենայով սնունդ տեղափոխելիս, վատ տեսանելիության եւ մառախուղի պայմաններում նախնական տվյալներով մոլորվել է ու մեքենայով հայտնվել  ադրբեջանական վերահսկողության տակ գտնվող տարածքում։
Անմիջապես մեկնարկել են որոնողափրկարարական աշխատանքներ, քայլեր են ձեռնարկվում զինծառայողի՝ ադրբեջանական վերահսկողության տակ գտնվող տարածքում հայտնվելը հաստատելու եւ նրան վերադարձնելու ուղղությամբ»,- ասված է ՊՆ հաղորդագրության մեջ:

Минобороны: Военнослужащий заблудился и оказался на территории Азербайджана - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Министерство обороны Армении сообщило, что, по предварительной информации, сегодня военнослужащий ВС Армении заблудился и на автомобиле оказался на подконтрольной Азербайджану территории.
«21 марта около 12 часов 20 минут военнослужащий М. Г. во время перевозки продовольствия на боевую поездку на автомобиле, в условиях плохой видимости и тумана, по предварительным данным, заблудился и на автомобиле оказался в районе, подконтрольном азербайджанской стороне.
Немедленно стартовали поисково-спасательные работы, предпринимаются шаги по подтверждению нахождения военнослужащего на подконтрольной Азербайджану территории и его возвращению», - говорится в сообщении минобороны.