ՊՆ. Զինծառայողը մոլորվել է ու հայտնվել ադրբեջանական տարածքում - Mediamax.am
Երեւան։ Մեդիամաքս։ Հայաստանի պաշտպանության նախարարությունից հայտնել են, որ այսօր ՀՀ ԶՈՒ մեկ զինծառայող նախնական տվյալներով մոլորվել է ու մեքենայով հայտնվել ադրբեջանական վերահսկողության տակ գտնվող տարածքում։
«Մարտի 21-ին, ժամը 12:20-ի սահմաններում զինծառայող Մ. Գ.-ն, մարտական հենակետ մեքենայով սնունդ տեղափոխելիս, վատ տեսանելիության եւ մառախուղի պայմաններում նախնական տվյալներով մոլորվել է ու մեքենայով հայտնվել  ադրբեջանական վերահսկողության տակ գտնվող տարածքում։
Անմիջապես մեկնարկել են որոնողափրկարարական աշխատանքներ, քայլեր են ձեռնարկվում զինծառայողի՝ ադրբեջանական վերահսկողության տակ գտնվող տարածքում հայտնվելը հաստատելու եւ նրան վերադարձնելու ուղղությամբ»,- ասված է ՊՆ հաղորդագրության մեջ:

Yerevan /Mediamax/. Armenia’s Ministry of Defense reported that according to preliminary information, a soldier of the Armed Forces of Armenia got lost today and appeared in the territory controlled by Azerbaijan.
“On March 21, at around 12:20, soldier M. G., while transporting food by car to a combat base, in the conditions of poor visibility and fog, according to preliminary information, got lost and appeared in the territory controlled by Azerbaijan.
Search and rescue operations have started immediately, steps are being taken to confirm the presence of the serviceman in the territory controlled by Azerbaijan and to return him,” the ministry said in a news release.