Հայ սակրավորները շարունակում են աշխատանքը Սիրիայում - Mediamax.am
Երեւան։ Մեդիամաքս։ Հայ սակրավորները շարունակում են աշխատել Սիրիայում՝ ռուս գործընկերների հետ համատեղ։
Հայ մասնագետների աշխատանքի մասին ՏԱՍՍ-ին պատմել է Հալեպում հակամարտող կողմերի հաշտեցման ռուսական կենտրոնի բաժնի ղեկավար, գնդապետ Սերգեյ Եսյունինը։
Հայկական մարդասիրական ականազերծման կենտրոնի մասնագետներն արդեն հայտնաբերել եւ վնասազերծել են ավելի քան հազար պայթուցիկ սարքեր։
Ներկայում հայ սակրավորները աշխատում են Հալեպի մարզի Խանդրատ բնակավայրի մոտակայքում։
«Խանդրատ գյուղի մոտակայքում արդեն ականազերծված է ավելի քան 25 հազար քառակուսի մետր տարածք։ Ականազերծման ընդհանուր դաշտն այս տարածքում կազմում է ավելի քան 88 հազար քմ։ Նախատեսում են ենք մինչև մարտի վերջ-ապրիլի սկիզբ ավարտել այս հատվածի աշխատանքները»,- նշել է Սերգեյ Եսյունինը։

Armenian sappers continue working in Syria
The head of the department at the Russian Reconciliation Center for Syria, Colonel Sergey Yesyunin, told TASS about the work of the Armenian specialists.
He said the Armenian humanitarian group has already discovered and defused more than a thousand explosive devices.
Currently, military sappers from Armenia are working near Khandrat settlement, in the province of Aleppo.
“More than 25 thousand square meters have already been cleared of mines near the village of Khandrat. The total demining field in this area is more than 88 thousand square meters. We plan to complete work on this section by the end of March – beginning of April,” Sergey Yesyunin noted.