Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ պաշտպանության նախարարությունից հայտնում են, որ այսօր ժամը 10։00-ի դրությամբ իրադրությունը ՀՀ արեւելյան սահմանագոտում, ուր տեղակայված հայկական դիրքերի վրա նախորդ օրը լայնածավալ հարձակում էին գործել Ադրբեջանի ԶՈՒ ստորաբաժանումները, հարաբերականորեն կայուն է, կրակի դադարեցման պայմանավորվածությունը հիմնականում պահպանվում է։
«Նոյեմբերի 16-ի մարտական գործողությունների արդյունքում հակառակորդն ունի մինչեւ 70 զոհված եւ վիրավոր զինծառայող, ինչպես նաեւ զինտեխնիկայի զգալի կորուստներ, մասնավորապես՝ 4 БТР զրահափոխադրիչ, 1 Sandcat զրահամեքենա, 5 ավտոմոբիլային միջոց (Камаз, Урал, УАЗ)։
Հայկական կողմն ունի 1 զոհված եւ 13 գերեվարված զինծառայող։ Եվս 24 զինծառայողի հետ կապը կորել է մարտական գործողությունների ընթացքում եւ նրանց ճակատագիրն այս պահին անհայտ է։ Զինծառայողների հայտնաբերման ուղղությամբ ընթանում են ինտենսիվ աշխատանքներ։ Հակառակորդի վերահսկողության տակ է անցել երկու մարտական հենակետ։
Ռուսական կողմի միջնորդությամբ ընթանում են բանակցություններ՝ ստեղծված իրավիճակի հանգուցալուծման եւ գերեվարված հայ զինծառայողների վերադարձի շուրջ։ Նոր տեղեկությունների դեպքում պաշտպանության նախարարությունը հանդես կգա համապատասխան հաղորդագրությամբ»,- հայտնում են ՊՆ-ից:

Ереван /Медиамакс/. Министерство обороны Армении сообщает, что по состоянию на 10:00 часов ситуация на восточной границе Армении, где армянские позиции накануне подверглись атаке подразделений Вооруженных сил Азербайджана, относительна стабильна, договоренность о прекращении огня в целом соблюдается.
«В результате боевых действий 16 ноября противник имеет до 70 погибших и раненых военнослужащих, а также значительные потери военной техники, в частности, 4 бронетранспортера БТР, 1 машина Sandcat, 5 автомобилей (Камаз, Урал, УАЗ).
С армянской стороны 1 погибший и 13 взятых в плен военнослужащих. Связь с еще 24 военнослужащими была потеряна в ходе боевых действий, и их судьба на данный момент неизвестна. Ведется интенсивная работа по их поиску. Под контроль противника перешли две военные позиции.
При посредничестве российской стороны ведутся переговоры по урегулированию ситуации и возвращению армянских военнопленных. В случае появления новой информации минобороны выступит с соответствующим сообщением», - сообщает ведомство.