Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ պաշտպանության նախարարությունից հայտնում են, որ այսօր ժամը 10։00-ի դրությամբ իրադրությունը ՀՀ արեւելյան սահմանագոտում, ուր տեղակայված հայկական դիրքերի վրա նախորդ օրը լայնածավալ հարձակում էին գործել Ադրբեջանի ԶՈՒ ստորաբաժանումները, հարաբերականորեն կայուն է, կրակի դադարեցման պայմանավորվածությունը հիմնականում պահպանվում է։
«Նոյեմբերի 16-ի մարտական գործողությունների արդյունքում հակառակորդն ունի մինչեւ 70 զոհված եւ վիրավոր զինծառայող, ինչպես նաեւ զինտեխնիկայի զգալի կորուստներ, մասնավորապես՝ 4 БТР զրահափոխադրիչ, 1 Sandcat զրահամեքենա, 5 ավտոմոբիլային միջոց (Камаз, Урал, УАЗ)։
Հայկական կողմն ունի 1 զոհված եւ 13 գերեվարված զինծառայող։ Եվս 24 զինծառայողի հետ կապը կորել է մարտական գործողությունների ընթացքում եւ նրանց ճակատագիրն այս պահին անհայտ է։ Զինծառայողների հայտնաբերման ուղղությամբ ընթանում են ինտենսիվ աշխատանքներ։ Հակառակորդի վերահսկողության տակ է անցել երկու մարտական հենակետ։
Ռուսական կողմի միջնորդությամբ ընթանում են բանակցություններ՝ ստեղծված իրավիճակի հանգուցալուծման եւ գերեվարված հայ զինծառայողների վերադարձի շուրջ։ Նոր տեղեկությունների դեպքում պաշտպանության նախարարությունը հանդես կգա համապատասխան հաղորդագրությամբ»,- հայտնում են ՊՆ-ից:

Yerevan /Mediamax/. Armenian Ministry of Defense reports that as of 10 a.m. today the situation in the eastern border of Armenia, where the Armenian positions were attacked by the units of the Azerbaijani armed forces the day before, is relatively stable, the ceasefire agreement is generally observed.
“As a result of November 16 hostilities the adversary has up to 70 killed and wounded servicemen as well as significant loss of military equipment, in particular 4 BTR (armored personnel carriers), 1 Sandcat armored vehicle, 5 vehicles (Kamaz, Ural, UAZ).
The Armenian side has one killed and 13 captured servicemen. Connection with other 24 servicemen was lost during military activities and their fate is unknown as of the moment.
Intensive works are underway to find the servicemen. Two combat positions passed under control of the adversary. Negotiations are underway with the mediation of the Russian side to resolve the created situation and return the captured Armenian servicemen. In case of new information, the Ministry of Defense will come up with a corresponding message,” the ministry said in a statement.