Երեւան: Մեդիամաքս: Ռուսաստանի արտաքին գործերի նախարար Սերգեյ Լավրովն ասել է, որ ԵԱՀԿ Մինսկի խումբը չի կարողացել երկխոսության պայմաններ ստեղծել հակամարտող կողմերի միջեւ։
Ռուսաստանի դիվանագիտության ղեկավարը այս մասին գրել է «Ռոսիյսկայա գազետա»-ում այսօր հրապարակված «Հելսինկյան ակտի կես դարը. սպասումներ, իրականություն, հեռանկարներ» հոդվածում։
«ԵԱՀԿ-ն ձախողվեց նաեւ Լեռնային Ղարաբաղում։ Մինսկի խումբը այսպես էլ չկարողացավ երկխոսության պայմաններ ստեղծել հակամարտող կողմերի միջեւ, եւ այն բանից հետո, երբ նրա արեւմտյան մասնակիցները հրաժարվեցին Ռուսաստանի հետ փոխգործակցությունից, այն ամբողջությամբ կորցրեց իր իմաստը», - գրել է Լավրովը։

Minsk Group failed to create conditions for dialogue, Lavrov says - Mediamax.am
Yerevan /Mediamax/. Russian Foreign Minister Sergey Lavrov said that the OSCE Minsk Group has failed to create conditions for dialogue between the conflicting parties.
The Russian foreign minister wrote about this in the article “Half a Century of the Helsinki Act: Expectations, Reality, Prospects” published today in Rossiyskaya Gazeta.
“The OSCE failed in Nagorno-Karabakh as well. The Minsk Group has failed to create conditions for dialogue between the conflicting parties, and after its Western participants withdrew from interaction with Russia, it fully lost its relevance,” Lavrov said.