Երեւան: Մեդիամաքս: Ռուսաստանի արտաքին գործերի նախարար Սերգեյ Լավրովն ասել է, որ ԵԱՀԿ Մինսկի խումբը չի կարողացել երկխոսության պայմաններ ստեղծել հակամարտող կողմերի միջեւ։
Ռուսաստանի դիվանագիտության ղեկավարը այս մասին գրել է «Ռոսիյսկայա գազետա»-ում այսօր հրապարակված «Հելսինկյան ակտի կես դարը. սպասումներ, իրականություն, հեռանկարներ» հոդվածում։
«ԵԱՀԿ-ն ձախողվեց նաեւ Լեռնային Ղարաբաղում։ Մինսկի խումբը այսպես էլ չկարողացավ երկխոսության պայմաններ ստեղծել հակամարտող կողմերի միջեւ, եւ այն բանից հետո, երբ նրա արեւմտյան մասնակիցները հրաժարվեցին Ռուսաստանի հետ փոխգործակցությունից, այն ամբողջությամբ կորցրեց իր իմաստը», - գրել է Լավրովը։

Минская группа не смогла создать условия для диалога, заявил Лавров - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Министр иностранных дел России Сергей Лавров заявил, что Минская группа ОБСЕ не смогла создать условия для диалога между конфликтующими сторонами.
Глава российской дипломатии пишет об этом в статье «Полвека Хельсинкскому акту: ожидания, реальность, перспективы», опубликованной сегодня в «Российской газете».
«ОБСЕ не справилась и в Нагорном Карабахе. Минская группа так и не смогла создать условия для диалога между конфликтующими сторонами, а после того, как ее западные участники вышли из взаимодействия с Россией, она и вовсе утратила всякий смысл», - заявил Лавров.