Մեկնարկում է «Կանայք Հայաստանի զինված ուժերում» ծրագիրը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանն ընդունել է Հայաստանում Միացյալ Թագավորության դեսպան Ջուդիթ Ֆարնուորթին եւ Երեւանում Եվրոպայի խորհրդի գրասենյակի ղեկավար Նատալյա Վուտովային:
ՊՆ-ում նշել են, որ քննարկվել են Մեծ Բրիտանիայի կառավարության կողմից ֆինանսավորվող եւ Երեւանում ԵԽ գրասենյակի կողմից իրականացվող նոր՝ «Մարդու իրավունքները եւ կանայք Հայաստանի զինված ուժերում» ծրագրի մեկնարկին ու իրականացմանն առնչվող հարցեր:
Երկուստեք կարեւորվել է ծրագրի շարունակականության ապահովումը:
Նշված ծրագիրը Երեւանում ԵԽ գրասենյակի կողմից իրականացված «Զինված ուժերում մարդու իրավունքների եվրոպական չափանիշների կիրառման ամրապնդումը Հայաստանում» ծրագրի տրամաբանական շարունակությունն է:
«Մարդու իրավունքները եւ կանայք Հայաստանի զինված ուժերում» ծրագրի նպատակն է օժանդակել ՀՀ զինված ուժերում մարդու իրավունքների առավել արդյունավետ պաշտպանությանը, կին զինծառայողների համար հավասար հնարավորությունների ապահովմանը, աջակցել ՊՆ մարդու իրավունքների եւ բարեվարքության կենտրոնի կարողությունների զարգացմանը:

Armenia launches “Women in the Armed Forces” project - Mediamax.am
Yerevan/Mediamax/. Defense Minister of Armenia Davit Tonoyan has held a meeting with Ambassador of UK to Armenia Judith Farnworth and Council of Europe Office in Yerevan Natalia Vutova.
The Defense Ministry has said that the parties discussed the launch and implementation of the new project “Human rights and women in the Armed Forces in Armenia”, financed by the UK government and realized by the Council of Europe Office.
Both parties attached importance to ensuring continuity of the program, which is a follow-up to the completed project “Strengthening the Application of European Human Rights Standards in the Armed Forces in Armenia”, implemented by the Council of Europe Office in Yerevan.
The objective of the “Human rights and women in the Armed Forces in Armenia” project is to contribute to better human rights protection in the armed forces, in particular the rights of female officers by helping guarantee equal service conditions for them, and to the development of capacities of MOD Human Rights and Good Behaviour Centre.