Երեւան: Մեդիամաքս: Աֆղանստանում Resolute Support առաքելությանը մասնակցող հայկական զորախմբի թվաքանակը ավելացնելու անհրաժեշտություն չկա:
Այդ մասին այսօր Երեւանում ՆԱՏՕ-ի Տեղեկատվական կենտրոնում կայացած մամուլի ասուլիսի ժամանակ ասել է Հայաստանի պաշտպանության նախարարության պաշտպանական քաղաքականության վարչության պետ Լեւոն Այվազյանը:
Ներկայում Հայաստանը Աֆղանստանում ներկայացված է 121-հոգանոց զորախմբով:
Պատասխանելով այն հարցին, թե հայ խաղաղապահները որքա՞ն կմնան Աֆղանստանում, Լեւոն Այվազյանն ասել է.
«Մենք բազմիցս հայտարարել ենք, որ Աֆղանստանում կմնանք այնքան ժամանակ, որքան դրա անհրաժեշտությունը կլինի»:
Լեւոն Այվազյանը նաեւ նշել է, որ Հայաստանի Խաղաղապահ բրիգադը մշտապես ավելացնում է ՆԱՏՕ-ի ստորաբաժանումների հետ իր փոխգործունակության (interoperability) մակարդակը:

Ереван /Медиамакс/. Необходимости в увеличении армянского контингента, задействованного в операции Resolute Support в Афганистане, нет.
Об этом сегодня на пресс-конференции в Информационном центре НАТО в Ереване сказал руководитель Управления оборонной политики минобороны Армении Левон Айвазян.
В настоящее время в Афганистане службу несет 121 армянский миротворец.
Отвечая на вопрос о том, как долго пробудут армянские миротворцы в Афганистане, Левон Айвазян сказал:
«Мы неоднократно заявляли, что останемся в Афганистане до тех пор, пока в этом будет необходимость».
Левон Айвазян также отметил, что Миротворческая бригада Армении постоянно повышает уровень взаимосовместимости с силами НАТО.