ՀՀ եւ Ադրբեջանի ԶՈՒ գլխավոր շտաբի պետերը հանդիպել են Մոսկվայում - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Հայաստանի եւ Ադրբեջանի զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետերը հանդիպել են Մոսկվայում:
Այս մասին այսօր կառավարության նիստի սկզբում ասել է ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանը՝ նշելով, որ հանդիպման արդյունքում կրակի դադարեցման պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել:
«ԼՂՀ ՊԲ-ին ուղղված՝ փոխօգնության պայմանավորվածության շրջանակներում  ՀՀ-ից համապատասխան միջոցառումների իրականացման եւ կամավորական շարժման շնորհիվ՝ այսօր ՊԲ մարտունակության ու պատրաստության աստիճանը, մարտական կարողությունները, պաշտպանության ձեւավորված դասավորությունը թույլ է տալիս ասել, որ Պաշտպանության բանակը պատրաստ է արձագանքել հակառակորդի կողմից հետագա ցանկացած գործողություններին»,-նշել է նախարարը:

Yerevan /Mediamax/. Chiefs of Armenian and Azerbaijani Armed Forces General Staffs had a meeting in Moscow.
Armenian Defense Minister Seyran Ohanyan stated this at the government session today, noticing that the sides agreed on ceasefire as a result of the meeting.
“Owing to corresponding events and volunteer movement to NKR from Armenia within the mutual assistance agreement, the level of combat effectiveness and readiness, as well as compat capacities and organized defense order of Defense Army today allow to say that it is ready to respond to any actions conducted by the rival,” said the Minister.