ՀՀ եւ Ադրբեջանի ԶՈՒ գլխավոր շտաբի պետերը հանդիպել են Մոսկվայում - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Հայաստանի եւ Ադրբեջանի զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետերը հանդիպել են Մոսկվայում:
Այս մասին այսօր կառավարության նիստի սկզբում ասել է ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանը՝ նշելով, որ հանդիպման արդյունքում կրակի դադարեցման պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել:
«ԼՂՀ ՊԲ-ին ուղղված՝ փոխօգնության պայմանավորվածության շրջանակներում  ՀՀ-ից համապատասխան միջոցառումների իրականացման եւ կամավորական շարժման շնորհիվ՝ այսօր ՊԲ մարտունակության ու պատրաստության աստիճանը, մարտական կարողությունները, պաշտպանության ձեւավորված դասավորությունը թույլ է տալիս ասել, որ Պաշտպանության բանակը պատրաստ է արձագանքել հակառակորդի կողմից հետագա ցանկացած գործողություններին»,-նշել է նախարարը:

Начальники Генштабов ВС Армении и Азербайджана встретились в Москве - Mediamax.am
Ереван/Медиамакс/. Начальники Генеральных штабов Вооруженных сил Армении и Азербайджана встретились в Москве.
Об этом сегодня на заседании правительства сказал министр обороны Армении Сейран Оганян, отметив, что по итогам встречи были достигнуты договоренности о прекращении огня.
«Благодаря соответствующим мерам, принятым Арменией в рамках договоренностей о взаимопомощи с Армией обороны НКР, и добровольческому движению уровень боеготовности и подготовки Армии обороны, ее боевые возможности позволяют утверждать, что Армия обороны готова ответить на любые дальнейшие действия противника», - отметил министр.