Ֆիդանն ասել է, թե երբ կկարգավորվեն հայ-թուրքական հարաբերությունները - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Թուրքիայի արտաքին գործերի նախարար Հաքան Ֆիդանը հայտարարել է, որ Անկարայի եւ Երեւանի միջեւ հարաբերությունները կկարգավորվեն Ադրբեջանի եւ Հայաստանի միջեւ խաղաղության պայմանագիրը կնքելուց հետո։
Ինչպես հաղորդում է ՏԱՍՍ-ը, այս մասին Ֆիդանը ասել է Turkiye թերթին։
Նրա խոսքով, Անկարան Ադրբեջանի եւ Հայաստանի միջեւ խաղաղության ձեռքբերումը համարում է Հարավային Կովկասում կայունության ապահովման կարեւոր տարր։
«Մենք առավելագույն աջակցություն ենք ցուցաբերում պայմանավորվածությունների ձեռքբերմանը եւ ուրախ ենք տեսնել, որ կողմերը մոտենում են դրան։ Սահմանների սահմանազատման վերաբերյալ վերջին որոշումները այս առաջընթացի լավ օրինակ են»,- նշել է Թուրքիայի արտգործնախարարը։

Фидан назвал условие нормализации отношений Армении и Турции - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Глава МИЛ Турции Хакан Фидан заявил, что отношения Анкары и Еревана будут нормализованы вслед за заключением мирного договора между Азербайджаном и Арменией.
Как сообщает ТАСС, Фидан сказал об этом газете Turkiye.
По его словам, в Анкаре рассматривают достижение мира между Азербайджаном и Арменией в качестве важного элемента для обеспечения стабильности на Южном Кавказе.
«Мы оказываем максимальную поддержку для достижения договоренностей и рады видеть, что стороны приближаются к ним. Недавние решения о делимитации границы являются хорошим примером этого прогресса», - отметил глава МИД Турции.