Երեւան: Մեդիամաքս: ԱՄՆ պետքարտուղար Հիլարի Քլինթոնն իր թուրք պաշտոնակից Ահմեդ Դավութօղլուին ասել է, որ Հայաստանը եւ Միացյալ Նահանգները հետաքրքրված են տեսնել հայ-թուրքական հարաբերությունների կարգավորումը:
Ինչպես հաղորդում է Մեդիամաքս-ը, այդ մասին ասել է ԱՄՆ Պետդեպարտամենտի ներկայացուցիչը` մեկնաբանելով Նյու Յորքում կայացած ԱՄՆ եւ Թուրքիայի արտաքին քաղաքական գերատեսչությունների ղեկավարների հանդիպումը:
Մեդիամաքս-ը հիշեցնում է, որ հուլիսին Թուրքիա կատարած այցի ընթացքում Հիլարի Քլինթոնը հանդես էր եկել Թուրքիայի խորհրդարանի կողմից հայ-թուրքական արձանագրությունների վավերացման օգտին: Այցի ընթացքում
ԱՄՆ-ի պետքարտուղարը հանդիպումներ էր ունեցել Թուրքիայի նախագահի, վարչապետի եւ արտգործնախարարի հետ, եւ բոլոր հանդիպումներին Քլինթոնը անդրադարձել էր Հայաստանի հետ հարաբերությունների թեմային:

Ереван/Медиамакс/. Госсекретарь США Хиллари Клинтон заявила главе МИД Турции Ахмету Давутоглу, что США и Армения заинтересованы видеть нормализацию армяно-турецких отношений.
Как сообщает Медиамакс, об этом сказал представитель Госдепартамента, комментируя встречу глав внешнеполитических ведомств США и Турции в Ньюй-Йорке.
Медиамакс напоминает, что в ходе июльского визита в Турцию Хиллари Клинтон высказалась за ратификацию армяно-турецких протоколов парламентом Турции.
В ходе визита госсекретарь США провела встречи с президентом, премьером и министром иностранных дел Турции, на которых затрагивала тему отношений с Арменией.