Կարեն Կարապետյանը դարձել է «Գազպրոմ Մեժրեգիոնգազ» ընկերության գլխավոր տնօրենի տեղակալ
Երեւան: Մեդիամաքս: Երեւանի նախկին քաղաքապետ Կարեն Կարապետյանը նշանակվել է «Գազպրոմ Մեժրեգիոնգազ» ընկերության գլխավոր տնօրենի տեղակալ` ռազմավարական զարգացման հարցերով:
Ինչպես Մեդիամաքս-ին հայտնել է «Գազպրոմ մեժրեգիոնգազ»-ի մամուլի խոսնակ Մարիա Ֆրոլովան, ընկերության գլխավոր տնօրեն Կիրիլ Սելեզնյովը Կարապետյանի նշանակման հրամանագիրը ստորագրել է նոյեմբերի 17-ին:
«Գազպրոմ մեժրեգիոնգազ»-ը «Գազպրոմ» ԲԲԸ-ի 100 տոկոսանոց դուստր ընկերությունն է, որը զբաղվում է Ռուսաստանի Դաշնության տարածքում բնական գազի իրացմամբ:
Մեդիամաքս-ի ունեցած տեղեկատվության համաձայն, Կարեն Կարապետյանը պահպանել է նաեւ Գազպրոմբանկի փոխնախագահի պաշտոնը, որը զբաղեցնում է 2011 թվականի դեկտեմբերից:
Կարեն Կարապետյան Երեւանի քաղաքապետի պաշտոնը զբաղեցրել է 2010 թվականի դեկտեմբերից մինչեւ 2011-ի հոկտեմբերը: Մինչ այդ նա 10 տարի գլխավորել է «ՀայռուսԳազարդ» ընկերությունը:

Former Yerevan Mayor Karen Karapetyan
Yerevan/Mediamax/. Former Yerevan Mayor Karen Karapetyan is appointed the Deputy General Director for Strategic Development of "Gazprom Mezhregiongaz".
"Gazprom Mezhregiongaz" spokeswoman Maria Frolova told Mediamax that the company's General Director Kirill Seleznev signed a decree on appointing Karapetyan on November 17.
"Gazprom Mezhregiongaz" is wholly owned subsidiary of "Gazprom" OJSC which is selling natural gas across Russian Federation.
According to Mediamax's information, Karen Karapetyan retained the position of Vice President of Gazprombank.
Karen Karapetyan held the post of Yerevan Mayor from December 2010 up to October 2011. He had headed "ArmRosgazprom" for almost 10 years before that.