Կարեն Կարապետյանը դարձել է «Գազպրոմ Մեժրեգիոնգազ» ընկերության գլխավոր տնօրենի տեղակալ
Երեւան: Մեդիամաքս: Երեւանի նախկին քաղաքապետ Կարեն Կարապետյանը նշանակվել է «Գազպրոմ Մեժրեգիոնգազ» ընկերության գլխավոր տնօրենի տեղակալ` ռազմավարական զարգացման հարցերով:
Ինչպես Մեդիամաքս-ին հայտնել է «Գազպրոմ մեժրեգիոնգազ»-ի մամուլի խոսնակ Մարիա Ֆրոլովան, ընկերության գլխավոր տնօրեն Կիրիլ Սելեզնյովը Կարապետյանի նշանակման հրամանագիրը ստորագրել է նոյեմբերի 17-ին:
«Գազպրոմ մեժրեգիոնգազ»-ը «Գազպրոմ» ԲԲԸ-ի 100 տոկոսանոց դուստր ընկերությունն է, որը զբաղվում է Ռուսաստանի Դաշնության տարածքում բնական գազի իրացմամբ:
Մեդիամաքս-ի ունեցած տեղեկատվության համաձայն, Կարեն Կարապետյանը պահպանել է նաեւ Գազպրոմբանկի փոխնախագահի պաշտոնը, որը զբաղեցնում է 2011 թվականի դեկտեմբերից:
Կարեն Կարապետյան Երեւանի քաղաքապետի պաշտոնը զբաղեցրել է 2010 թվականի դեկտեմբերից մինչեւ 2011-ի հոկտեմբերը: Մինչ այդ նա 10 տարի գլխավորել է «ՀայռուսԳազարդ» ընկերությունը:

Карен Карапетян стал заместителем гендиректора компании «Газпром межрегионгаз»
Ереван/Медиамакс/. Бывший мэр Еревана Карен Карапетян назначен заместителем генерального директора компании «Газпром межрегионгаз» по стратегическому развитию.
Как сообщила Медиамакс пресс-секретарь «Газпром межрегионгаз» Мария Фролова, гендиректор компании Кирилл Селезнев подписал приказ о назначении Карапетяна 17 ноября.
«Газпром межрегионгаз» - 100-процентное дочернее общество ОАО «Газпром», которое занимается реализацией природного газа на территории Российской Федерации.
По информации Медиамакс, Карен Карапетян сохранил за собой и должность вице-президента Газпромбанка, которую занял в декабре 2011 года.
Карен Карапетян занимал пост мэра Еревана с декабря 2010 года по октябрь 2011 года. До этого, в течение почти 10 лет, он возглавлял компанию «АрмРосгазпром».