9 հայ զինվորներ հետ են մղել 30 ադրբեջանցի հատուկ ջոկատայիններին, ասել է Սեյրան Օհանյանը - Mediamax.am
13604 դիտում
9 հայ զինվորներ հետ են մղել 30 ադրբեջանցի հատուկ ջոկատայիններին, ասել է Սեյրան Օհանյանը
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանն այսօր որոշ մանրամասներ է ներկայացրել Արցախում հունվարի 19-ի լույս 20-ի գիշերը Ադրբեջանի հատուկ նշանակության դիվերսիոն խմբերին ետ շպրտելու մասին:
Ինչպես հաղորդում է Մեդիամաքս-ը, Սեյրան Օհանյանն այսօր ասել է, որ Ադրբեջանի դիվերսիոն խմբերի հարձակումը կասեցրել է 9 հոգուց բաղկացած հայկական ստորաբաժանումը:
«Դիրքում կանգնած, ինը հոգուց բաղկացած սովորական ստորաբաժանումը հետ է մղել Ադրբեջանի հատուկ նշանակության ստորաբաժանման երկու խմբերի` շուրջ 30 հոգու: Միթե սա հերոսություն չէ»,- ասել է նախարարը:
Ինչպես հաղորդում է Մեդիամաքս-ը, Սեյրան Օհանյանն այս մասին ասել է այսօր` IDeA բարեգործական հիմնադրամի հիմնադիր Ռուբեն Վարդանյանի հետ Երեւանի Ջոն Կիրակոսյանի անվան թիվ 20 դպրոց այցելության ժամանակ:
Աշակերտները Հայոց բանակին նվիրված երաժշտական ներկայացում էին պատրաստել հյուրերի համար: Ներկայացման ավարտին ներկաները մեկ րոպե լռությամբ հարգել են կրտսեր սերժանտ Արմեն Հովհաննիսյանի հիշատակը, ով զոհվել էր Արցախում հունվարի 19-ի լույս 20-ի գիշերը` Ադրբեջանի դիվերսիոն խմբերի հետ մարտի ժամանակ:

9 армянских солдат отбросили 30 азербайджанских спецназовцев, сказал Сейран Оганян - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Министр обороны Армении Сейран Оганян представил сегодня некоторые подробности действий азербайджанских диверсантов на линии соприкосновения с Вооруженными силами НКР в ночь с 19 на 20 января.
Как сообщает Медиамакс, Сейран Оганян сказал сегодня, что атаку диверсионной группы Азебайджана пресекло армянское подразделение, состоящее из 9 членов.
«Стоявшее на посту обычное подразделение из 9 армянских солдат, откинуло два отряда азербайджанских спецназовцев численностью около 30 человек. Разве это не героизм?»,- сказал министр.
Как сообщает Медиамакс, Сейран Оганян сказал об этом сегодня во время совместного визита в ереванскую школу N20 им. Джона Киракосяна с основателем благотворительного фонда IDeA Рубеном Варданяном.
Ученики подготовили музыкальный спектакль для гостей, посвященный армянской армии. В конце спектакля присутствующие минутой молчания почтили память младшего сержанта Армена Оганесяна, погибшего во время боя с азербайджанскими диверсантами в ночь с 19 на 20 января.