9 հայ զինվորներ հետ են մղել 30 ադրբեջանցի հատուկ ջոկատայիններին, ասել է Սեյրան Օհանյանը - Mediamax.am
13604 դիտում
9 հայ զինվորներ հետ են մղել 30 ադրբեջանցի հատուկ ջոկատայիններին, ասել է Սեյրան Օհանյանը
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանն այսօր որոշ մանրամասներ է ներկայացրել Արցախում հունվարի 19-ի լույս 20-ի գիշերը Ադրբեջանի հատուկ նշանակության դիվերսիոն խմբերին ետ շպրտելու մասին:
Ինչպես հաղորդում է Մեդիամաքս-ը, Սեյրան Օհանյանն այսօր ասել է, որ Ադրբեջանի դիվերսիոն խմբերի հարձակումը կասեցրել է 9 հոգուց բաղկացած հայկական ստորաբաժանումը:
«Դիրքում կանգնած, ինը հոգուց բաղկացած սովորական ստորաբաժանումը հետ է մղել Ադրբեջանի հատուկ նշանակության ստորաբաժանման երկու խմբերի` շուրջ 30 հոգու: Միթե սա հերոսություն չէ»,- ասել է նախարարը:
Ինչպես հաղորդում է Մեդիամաքս-ը, Սեյրան Օհանյանն այս մասին ասել է այսօր` IDeA բարեգործական հիմնադրամի հիմնադիր Ռուբեն Վարդանյանի հետ Երեւանի Ջոն Կիրակոսյանի անվան թիվ 20 դպրոց այցելության ժամանակ:
Աշակերտները Հայոց բանակին նվիրված երաժշտական ներկայացում էին պատրաստել հյուրերի համար: Ներկայացման ավարտին ներկաները մեկ րոպե լռությամբ հարգել են կրտսեր սերժանտ Արմեն Հովհաննիսյանի հիշատակը, ով զոհվել էր Արցախում հունվարի 19-ի լույս 20-ի գիշերը` Ադրբեջանի դիվերսիոն խմբերի հետ մարտի ժամանակ:

Yerevan /Mediamax/. Armenian Defense Minister Seyran Ohanyan today presented some details on the action of resisting Azerbaijani subversive groups in Artsakh on the night of January 19 and morning of January 20.
Seyran Ohanyan said today that the attack of the Azerbaijani subversive groups was stopped by the Armenian subdivision consisting of 9 people, Mediamax reports.
“The common subdivision consisting of 9 people which stood in the position resisted 2 special mission units of Azerbaijan, around 30 people. Isn’t it heroism?", said the Minister.
Seyran Ohanyan said this during his joint visit with founder of IDeA Charitable Foundation Ruben Vardanyan to N20 school after John Kirakosyan in Yerevan today, Mediamax reports.
The pupils presented a musical performance dedicated to the Armenian Army to the guests. At the end of the performance, those present observed a minute silence in memory of junior sergeant Armen Hovhannisyan who was killed during the fight with Azerbaijani subversive groups in Arstakh on the night of Janury 19 and morning of January 20.