Երեւան: Մեդիամաքս: Երեւանի քաղաքապետարանի գեղարվեստի խորհուրդն այս տարվա իր առաջին նիստում հավանություն է տվել հայ մեծանուն բարերար Ալեքսանդր Մանթաշյանցի արձանի Աբովյան փողոցում` Առնո Բաբաջանյան համերգասրահի հարեւանությամբ տեղադրելու առաջարկին:
Ինչպես Մեդիամաքսին հայտնել են Երեւանի քաղաքապետարանի տեղեկատվության եւ հասարակայնության հետ կապերի վարչությունում, խորհուրդը քաղաքապետ Կարեն Կարապետյանի նախագահությամբ քննարկել է նաեւ Գարեգին Նժդեհի ձիարձան-հուշարձանի նույնանուն հրապարակում տեղադրման հարցը, սակայն վերջնական որոշման ընդունումը հետաձգվել է:
Քաղաքապետը հանձնարարել է Երեւանի գլխավոր ճարտարապետին հաջորդ նիստին հարցը ներկայացնել մասնագիտական խմբի կողմից համակողմանի քննարկելուց հետո:

На улице Абовяна будет установлен памятник Александру Манташяну
Ереван/Медиамакс/. Художественный совет мэрии Еревана на первом заседании в этом году одобрил предложение об установке памятника именитому меценату Александру Манташяну рядом с концертным залом Арно Бабаджаняна.
Как сообщили Медиамакс пресс-службы мэрии, совет во главе с мэром Кареном Карапетяном обсудил также вопрос установки памятника Гарегину Нжде на территории одноименной площади, однако принятие окончательного решения было отложено.
Мэр поручил главному архитектору Еревана представить вопрос на следующем заседании после обсуждения с группой экспертов.