Երեւան: Մեդիամաքս: Երեւանի քաղաքապետարանի գեղարվեստի խորհուրդն այս տարվա իր առաջին նիստում հավանություն է տվել հայ մեծանուն բարերար Ալեքսանդր Մանթաշյանցի արձանի Աբովյան փողոցում` Առնո Բաբաջանյան համերգասրահի հարեւանությամբ տեղադրելու առաջարկին:
Ինչպես Մեդիամաքսին հայտնել են Երեւանի քաղաքապետարանի տեղեկատվության եւ հասարակայնության հետ կապերի վարչությունում, խորհուրդը քաղաքապետ Կարեն Կարապետյանի նախագահությամբ քննարկել է նաեւ Գարեգին Նժդեհի ձիարձան-հուշարձանի նույնանուն հրապարակում տեղադրման հարցը, սակայն վերջնական որոշման ընդունումը հետաձգվել է:
Քաղաքապետը հանձնարարել է Երեւանի գլխավոր ճարտարապետին հաջորդ նիստին հարցը ներկայացնել մասնագիտական խմբի կողմից համակողմանի քննարկելուց հետո:

Monument to Alexander Mantashyan to be set up on Abovyan Street
Yerevan/Mediamax/. During its first session this year, the Arts Council of Yerevan Municipality approved the proposal on setting up a monument to prominent Armenian philanthropist Alexander Mantashyan next to Arno Babajanian Concert Hall.
As Mediamax was told in the press service of Yerevan Municipality, the Council headed by Mayor Karen Karapetian also discussed the issue of setting up a monument to Garegin Njdeh on the territory of a square of the same name, however the final decision was postponed.
The Mayor instructed Yerevan Chief Architect to raise the issue at the next session after discussing it with a group of experts.