Երեւան: Մեդիամաքս: «Ոսկե ծիրան» 10-րդ միջազգային կինոփառատոնի խաղարկային ֆիլմերի մրցույթը գլխավորելու է աշխարհահռչակ հունգարացի ռեժիսոր Իշտվան Սաբոն:
Ինչպես տեղեկացնում է Մեդիամաքս-ը, փառատոնի ծրագրերի տնօրեն Միքայել Ստամբոլցյանն այսօր ասել է, որ ժյուրիի կազմում են նաեւ կինոքննադատներ Անդրեյ Պլախովը (Andrei Plakhov) Ռուսաստանից եւ Ջեյ Վայսբերգը (Jay Weissberg) ԱՄՆ-ից:
“Ոսկե ծիրանի” վավերագրական ֆիլմերի անվանակարգում ներկայացված է 11 ֆիլմ, ժյուրին գլխավորում է Սերգեյ Լոզնիցան: Այս անվանակարգում ներկայացված ֆիլմերից մի քանիսն արդեն մրցանակների են արժանացել այլ փառատոներում:
Իսկ “Հայկական համայնապատկեր” անվանակարգում ներկայացված ֆիլմերը գնահատելու է Դեյվիդ դ’Արսիի ղեկավարած ժյուրին:

Ереван /Медиамакс/. Известный венгерский кинорежиссер Иштван Сабо (Istvan Szabo) возглавит жюри игровых фильмов, вошедших в конкурсную программу 10-го международного кинофестиваля «Золотой абрикос».
Как сообщает Медиамакс, директор по программам фестиваля Микаел Стамболцян сказал сегодня, что в жюри игрового кино вошли также кинокритики Андрей Плахов (Andrei Plakhov) из России и Джей Вайсберг (Jay Weissberg) из США.
В конкурсную программу в категории «Документальное кино» вошли 11 фильмов, жюри возглавляет Сергей Лозница (Sergei Loznisa). Некоторые фильмы, представленные в этой номинации, уже удостоились различных наград в рамках других фестивалей.
Оценивать фильмы, представленные на конкурс в категории «Армянская панорама», будет жюри, возглавляемое Дэйвидом д’Арси (David D’Arcy).