Երեւան: Մեդիամաքս: «Ոսկե ծիրան» 10-րդ միջազգային կինոփառատոնի խաղարկային ֆիլմերի մրցույթը գլխավորելու է աշխարհահռչակ հունգարացի ռեժիսոր Իշտվան Սաբոն:
Ինչպես տեղեկացնում է Մեդիամաքս-ը, փառատոնի ծրագրերի տնօրեն Միքայել Ստամբոլցյանն այսօր ասել է, որ ժյուրիի կազմում են նաեւ կինոքննադատներ Անդրեյ Պլախովը (Andrei Plakhov) Ռուսաստանից եւ Ջեյ Վայսբերգը (Jay Weissberg) ԱՄՆ-ից:
“Ոսկե ծիրանի” վավերագրական ֆիլմերի անվանակարգում ներկայացված է 11 ֆիլմ, ժյուրին գլխավորում է Սերգեյ Լոզնիցան: Այս անվանակարգում ներկայացված ֆիլմերից մի քանիսն արդեն մրցանակների են արժանացել այլ փառատոներում:
Իսկ “Հայկական համայնապատկեր” անվանակարգում ներկայացված ֆիլմերը գնահատելու է Դեյվիդ դ’Արսիի ղեկավարած ժյուրին:

Yerevan /Mediamax/. The interactive film contest within 10th "Golden Apricot" film festival will be headed by world-famous Hungarian film director Istvan Szabo.
Program Director of the festival Michael Stamboltsyan said today that the jury also comprises film critics Andrei Plakhov from Russia and Jay Weissberg from the U.S., Mediamax reports.
11 documentaries are nominated for "Golden Apricot" and the jury is headed by Sergei Loznitsa. A few of the films included in the nomination have already got awarded in other festivals.