Էրդողանն ասել է, որ Նեթանյահուին «անիծելու են Հիտլերի նման» - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը ասել է, որ Իսրայելի վարչապետ Բենիամին Նեթանյահուն «Հիտլերի նման անիծվելու է»։
Ինչպես հաղորդում է ՏԱՍՍ-ը, այդ մասին Էրդողանն ասել է՝ մեկնաբանելով Իսրայելի հարվածը Գազայի հատվածի հարավում գտնվող Ռաֆահ քաղաքի փախստականների ճամբարի վրա ։
«Նեթանյահուն չի կարողանա խուսափել պատասխանատվությունից։ Նրան անիծելու են Հիտլերի նման։ Գազայում հարձակումները դադարեցնելու վերաբերյալ Արդարադատության միջազգային դատարանի որոշումից հետո նրա իրականացրած ջարդը եւս մեկ անգամ ցույց է տվել Իսրայելի՝ որպես ահաբեկչական պետության արյունոտ եւ նենգ դեմքը»,- ասել է Էրդողանը։

Эрдоган заявил, что Нетаньяху «будут проклинать, как Гитлера» - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Президент Турции Реджеп Тайип Эрдоган заявил, что премьер-министра Израиля Биньямина Нетаньяху «будут проклинать, как Гитлера».
Как сообщает ТАСС, Эрдоган сказал об этом, комментируя удар Израиля по лагерю беженцев в городе Рафах на юге сектора Газа.
«Нетаньяху не сможет избежать ответственности. Его будут проклинать, как Гитлера. Резня, которую он учинил после решения Международного суда прекратить нападения в Газе, в очередной раз показала кровавое и вероломное лицо Израиля как террористического государства», - заявил Эрдоган.