Մասկին հորդորել են պատմել «Twitter-ի կողմից Թուրքիայի գործերին միջամտելու մասին» - Mediamax.am
Երեւան։ Մեդիամաքս։ Թուրքիայի նախագահի վարչակազմի հաղորդակցության վարչության ղեկավար Ֆահրեթին Ալթունը Twitter-ի սեփականատեր եւ գլխավոր տնօրեն Իլոն Մասկին առաջարկել է տվյալներ տրամադրել «երկրի քաղաքական կյանքին ընկերության միջամտության մասին»։
«Բացատրե՛ք, թե նախկինում Twitter-ի միջոցով ինչ միջամտություններ են իրականացվել Թուրքիայի քաղաքական կյանքին։ Բացահայտե՛ք մեր նախագահի օգտահաշիվների նկատմամբ կիրառված գաղտնի գրաքննության մասին տեղեկատվությունը։ Քարոզչության ինչպիսի՞ հնարավորություններ էին համակարգորեն տրամադրվում Թուրքիայի դեմ գործող ահաբեկչական կազմակերպություններին»,- Ալթունի խոսքերը մեջբերում է ՏԱՍՍ-ը։
«Բացատրություն տվե՛ք, որպեսզի բոլորս կարողանանք կրկին վստահել սոցիալական կայքերին եւ հավատալ, որ դրանք հաղորդակցության հարթակներ են»,- հավելել է նա։

В Турции призвали Маска рассказать о «вмешательстве Twitter в дела страны» - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Глава управления по коммуникациям администрации президента Турции Фахреттин Алтун предложил владельцу и гендиректору Twitter Илону Маску предоставить данные о «вмешательстве компании в политическую жизнь страны».
«Объясните, какое вмешательство в политическую жизнь Турции в прошлом осуществлялось через Twitter. Раскройте информацию о тайной цензуре, которая применялась к аккаунтам нашего президента. Какие возможности для пропаганды систематически предоставлялись действующим против Турции террористическим организациям», - цитирует Алтуна ТАСС.
«Дайте объяснения, чтобы мы все снова могли доверять соцсетям и верить, что это платформы для коммуникации», - добавил он.