«UWC Դիլիջան» միջազգային դպրոցում սովորել ցանկացողները կարող են ստանալ բոլոր հարցերի պատասխանները - Mediamax.am
10079 դիտում
«UWC Դիլիջան» միջազգային դպրոցում սովորել ցանկացողները կարող են ստանալ բոլոր հարցերի պատասխանները
Լուսանկարը` UWC Հայաստան ֆեյսբուքյան էջից
Երեւան: Մեդիամաքս: Հունվարի 25-ին, ժամը 11.00-ին Միացյալ աշխարհի քոլեջներ (United World Colleges-UWC) կրթական ցանցի Հայաստանի ազգային կոմիտեն եւ «UWC Դիլիջան» միջազգային դպրոցը կկազմակերպեն «Բաց դռների օր» բոլոր նրանց համար, ովքեր ցանկանում են սովորել UWC համակարգում:
«Բաց դռների օրը» կկայանա Հայաստանի Ամերիկյան համալսարանի «Փարամազ Ավետիսյան» մասնաշենքի «Աքյան» արվեստի սրահում։
Միջոցառումը հնարավորություն կընձեռի հանդիպելու UWC Հայաստանի ներկայացուցիչներին, «UWC Դիլիջան»-ի տնօրեն Ջոն Փադըֆութին եւ դպրոցի հիմնադիրների խորհրդի նախագահ Վերոնիկա Զոնաբենդին։
Ջոն Փադըֆութը եւ Վերոնիկա Զոնաբենդը, ինչպես նաեւ UWC Հայաստանի անձնակազմի այլ ներկայացուցիչներ կպատասխանեն UWC դպրոցներին, այդ թվում` «UWC Դիլիջան»-ին վերաբերող բոլոր հարցերին, ինչպես նաեւ կներկայացնեն ընդունելության կարգը։
«UWC Դիլիջան» դպրոցը դռները կբացի ս.թ. կհանձնվի սեպտեմբերին` ընդունելով առաջին 90 աշակերտներին, որոնցից 10 Հայաստանից կլինեն: UWC Dilijan միջազգային դպրոցի աշակերտների 90 տոկոսը կսովորեն բարերարների կողմից հատկացված կրթաթոշակներով:
Եւս 11 հայաստանցի երեխաներ հնարավորություն կունենան սովորել UWC-ի համակարգի այլ երկրների քոլեջներում` Իտալիայում, Ուէլսում, Հոնգ Կոնգում, Նիդեռլանդներում, Նորվեգիայում, Գերմանիայում, ԱՄՆ-ում, Սինգապուրում, Հնդկաստանում:
UWC համակարգում եւ «UWC Դիլիջան» միջազգային դպրոցում սովորելու հայտերը լրացվում են առցանց` www.am.uwc.org կայքում: ՀՀ քաղաքացիների համար դիմումների ընդունման վերջնաժամկետը 2014 թ.-ի փետրվարի 17-ն է։

Желающие учиться в школе UWC Dilijan могут получить ответы на все вопросы
Ереван /Медиамакс/. 25 января в 11 часов Армянский национальный комитет образовательной сети Объединенные колледжи мира (United World Colleges-UWC) и междунарондая школа UWC Dilijan организуют «День открытых дверей» для всех, кто хочет учиться в системе UWC.
«День открытых дверей» состоится в Американском университете Армении, в зале искусств «Акян» корпуса «Парамаз Аветисян».
Мерориятие предоставит возможность встретиться с представителями UWC Армения, директором школы UWC Dilijan Джоном Падефутом и председателем Совета учредителей Вероникой Зонабенд.
Джон Падефут и Вероника Зонабенд, а также другие представители коллектива UWC Армения ответят на все вопросы о школах UWC, в том числе и о школе UWC Dilijan, а также представят процедуру регистрации.
Школа UWC Dilijan откроет свои двери в сентябре текущего года, приняв 90 учеников, 10 из которых будут из Армении. 90% учеников международной школы UWC Dilijan будут учиться на стипендии, предоставленные донорами.
Еще 11 армянских детей получат возможность учиться в других колледжах системы UWC - в Италии, Уэльсе, Гонконге, Нидерландах, Норвегии, Германии, США, Сингапуре, Индии.
Заявки на обучение в системе UWC и в школе UWC Dilijan заполняются онлайн на сайте www.am.uwc.org. Для граждан Армении последний срок подачи заявок - 17 февраля 2014 года.