Անձնական եւ հոգեւոր կապ ունեմ Հայաստանի հետ, ասել է Իէն Գիլանը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Աշխարհահռչակ ռոք-աստղ, Deep Purple խմբի մեներգիչ Իէն Գիլանն այսօր Երեւանում ասել է, որ անձնական եւ հոգեւոր կապ ունի Հայաստանի հետ:
Ինչպես հաղորդում է Մեդիամաքս-ը, այս մասին Իէն Գիլանն ասել է Գյումրիի թիվ 6 երաժշտական դպրոցի բացման նախօրեին կայացած մամուլի ասուլիսի ժամանակ` պատասխանելով այն հարցին, թե ինչու է ընտրել Հայաստանը բարեգործություն կատարելու համար:
“Ընտրողական մոտեցում ունեմ բարեգործություն կատարելիս: Տարիներ շարունակ տարբեր բարեգործական նախագծերի եմ մասնակցել, որոնց արդյունքները, մեղմ ասած, հիասթափեցրել են ինձ: Բացի այդ, այս ամենն ինձ համար անձնավորված է, քանի որ երկրաշարժի հետեւանքներն իմ աչքով եմ տեսել: Ես անձնական եւ հոգեւոր կապ ունեմ այս երկրի հետ: Ինձ համար բարեգործություն կատարելը դժվար չէր”,-ասել է ռոք-աստղը:
Չնայած այն հանգամանքին, որ դպրոցի բացումով Rock Aid Armenia նախագիծը մոտենում է իր տրամաբանական ավարտին, Իէն Գիլանը հույս է հայտնել, որ հետագայում  երաժշտական դպրոցի տաղանդավոր սաները կշարունակեն իրենց գործը` աջակցելով քաղաքի բարեկարգմանը:

У меня личная и духовная связь с Арменией, сказал Иэн Гилан
Ереван /Медиамакс/. Всемирно известный рок-музыкант, солист группы Deep Purple Иэн Гилан сказал сегодня в Ереване, что с Арменией у него личная и духовная связь.
Как сообщает Медиамакс, Иэн Гилан сказал об этом на пресс-конференции, приуроченной к открытию музыкальной школы N6 в Гюмри, отвечая на вопрос, почему для своей благотворительной деятельности он выбрал именно Армению.
«К благотворительности у меня избирательный подход. В течение многих лет я принимал участие в различных благотворительных проектах, результаты которых, мягко говоря, разочаровали меня. Хочу сказать, что все это очень лично для меня: последствия землетрясения я видел своими глазами. У меня личная и духовная связь с этой страной. А заниматься благотворительностью для меня не сложно»,- сказал рок-музыкант.
Несмотря на то, что открытием школы проект Rock Aid Armenia подходит к концу, Иэн Гилан выразил надежду, что воспитанники музыкальной школы продолжат начатое ими дело во благо благоустройства города Гюмри.