Երեւան: Մեդիամաքս: Սեպտեմբերի 5-ին Դիլիջանի միջազգային դպրոցի տարածքում եւ սեպտեմբերի 8-ին Ստեփանակերտում կկայանա D’Black Blues Orchestra խմբի համերգը, որի մենակատարն է ռուսաստանցի հայտնի գործարար Վլադիմիր Ավետիսյանը:
D’Black Blues Orchestra-ն միավորել է վառ եւ տաղանդավոր կատարողների հինգ երկրներից` Ռուսաստանից, ԱՄՆ-ից, Ֆրանսիայից, Շվեյցարիայից եւ Իսպանիայից:
Ստեղծվելով 2000 թվականին` D'Black Blues-ն իր երկրորդ ծնունդն ապրեց 2008 թվականին` նոր ղեկավար եւ մենակատար Վլադիմիր Ավետիսյանի հայտնվելով:
Հայտնի գործարարը երաժշտությանը նվիրված է դեռեւս դպրոցական տարիներից եւ
իր կիրքը բլյուզի հանդեպ այսպես է բացատրում. «Բլյուզը ինքնատիպ է եւ խորը արմատներ ունի: Այն նման է կյանքին: Սակայն կան բաներ, որոնք հատուկ են միայն բլյուզին, օրինակ, միջակության ժխտումը: Ինչպես Շեքսպիրի մոտ. կամ բոլորը մահանում են, կամ էլ դա կատակերգություն է, որտեղ բոլորը հաճույք են ստանում»:
D’Black Blues Orchestra-ն Ռուսաստանում եւ Եվրոպայում փառատոնների մասնակցության մեծ փորձ ունի: Երաժիշտները շրջագայություններ են ունեցել Մեծ Բրիտանիայում, Իսպանիայում, Շվեյցարիայում, Ֆինլանդիայում, Չինաստանում, Մերձբալթյան երկրներում, ինչպես նաեւ Հայաստանում եւ Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետությունում:
D’Black Blues Orchestra-ն Դիլիջանում եւ Ստեփանակերտում կներկայացնի եվրոպական մակարդակի ձայնային եւ լուսային «Claptomania» շոուն, որտեղ տարբեր ժանրերի համադրություն է օգտագործվում:
«Հայաստանից իմ ակնկալիքները չեն փոխվում. բնության առնական գեղեցկությունը, հնագույն քաղաքակրթություններից մեկի հանդիսավոր շքեղությունը եւ աներեւակայելի հոգեւոր ջերմությունը ծանոթ եւ անծանոթ մարդկանց հետ շփումից», - ասել է Վլադիմիր Ավետիսյանը:
Տարբեր տարիներին Վլադիմիր Ավետիսյանը զբաղեցրել է ՌԱՕ «ԵԷՍ Ռոսիի»-ի վարչության անդամի, վարչության նախագահի տեղակալի, «Միացյալ ավտոմոբիլային տեխնոլոգիաներ» ընկերության վարչության նախագահի պաշտոնները, ինչպես նաեւ մի շարք խոշոր ռուսաստանյան ընկերությունների տնօրենների խորհրդի անդամ է եղել:

D’Black Blues Orchestra представит шоу “Claptomania” в Дилижане и Степанакерте
Ереван /Медиамакс/. 5 сентября на территории Дилижанской международной школы и 8 сентября в Степанакерте состоятся концерты группы D’Black Blues Orchestra, лидером которой является известный российский бизнесмен Владимир Аветисян.
D’Black Blues Orchestra объединил в своем составе ярких и талантливых исполнителей из пяти стран: России, США, Франции, Швейцарии, Испании. Артисты выступают в тех странах и перед той аудиторией, для которой музыка этой группы - не просто концерт, а возможность зарядиться энергией, наполнить жизнь новым смыслом.
История группы насчитывает 13 лет. Возникнув в 2000 году, D’Black Blues Orchestra пережил второе рождение в 2008-м с появлением нового лидера и солиста Владимира Аветисяна. Известный самарский бизнесмен, много лет занимавший топ-менеджерские должности федерального уровня, предан музыке еще со школьной скамьи.
Владимир Аветисян свое увлечение блюзом объясняет так: «Блюз самобытен и имеет глубокие корни. Он идентичен жизни. Но есть черты, которые присущи только блюзу – отрицание посредственности. Как у Шекспира: либо все умерли, либо - это комедия, где все получают удовольствие».
D’Black Blues Orchestra имеет многолетний опыт участия в блюзовых и джазовых фестивалях России и Европы. Музыканты с успехом гастролировали в Великобритании, Испании, Швейцарии, Финляндии, Китае, Прибалтике, а также в Армении и Нагорно-Карабахской Республике.
В Дилижане и Степанакерте D’Black Blues Orchestra представит звуковое и световое шоу европейского уровня “Claptomania”. Его уникальность обусловлена тем, что в программе используется синтез различных жанров, начиная от традиционных возможностей блюз-оркестра и заканчивая современными достижениями развлекательной индустрии.
«Мои ожидания от Армении всегда одинаковы и всегда реализуемы с одинаковым постоянством: мужественная красота природы, торжественное величие одной из самых древних земных цивилизаций и удивительная душевная теплота от общения со знакомыми и совершенно незнакомыми людьми», - сказал Владимир Аветисян.
Владимир Аветисян был членом правления, заместителем председателя правления РАО «ЕЭС России», председателем правления компании «Объединенные автомобильные технологии», членом совета директоров ряда крупных российский предприятий.