«Ռեժիսորներ առանց սահմանների» ծրագրի շրջանակներում կանցկացվի Հայաստան-Թուրքիա կինոպլատֆորմը - Mediamax.am
3809 դիտում
«Ռեժիսորներ առանց սահմանների» ծրագրի շրջանակներում կանցկացվի Հայաստան-Թուրքիա կինոպլատֆորմը
Երեւան: Մեդիամաքս: «Ոսկե ծիրան» 10-րդ միջազգային կինոփառատոնի շրջանակներում անցկացվելիք «Ռեժիսորներ առանց սահմանների» տարածաշրջանային ծրագրին մասնակցելու համար ընտրվել է 12 կինոնախագիծ:
Ինչպես տեղեկացնում է Մեդիամաքս-ը, ծրագրի համակարգող Լուսինե Մարտիրոսյանն այսօր ասել է, որ ներկայացված նախագծերը կմրցեն զարգացման երեք դրամաշնորհների համար՝ մեկ 5 000 եւ երկու 3 500-ական եվրոյի չափով:
Բացի այդ, «Ռեժիսորներ առանց սահմանների» ծրագրի շրջանակներում կանցկացվի Հայաստան-Թուրքիա կինոպլատֆորմը, այստեղ $‌10 հազար եւ $‌5 հազար մրցանակների համար կմրցեն 10 կինոնախագծեր:
«Ֆիլմեր առանց սահմանների» ծրագրի շրջանակներում «Մոսկվա» կինոթատրոնում կցուցադրվեն Արեւելյան գործընկերության երկրների 10 ֆիլմեր, այդ թվում՝ «Փարաջանով» ֆիլմը:

Yerevan /Mediamax/. 12 film projects were picked up to take part in "Directors Without Borders” program due to be held within "Golden Apricot” 10th international film festival.
Program Coordinator Lusine Martirosyan said today that the projects will compete to get 3 development grants - one EUR 5 000 and two EUR 3 500 each, Mediamax reports.
Besides, Armenia-Turkey film platform will be held within “Directors Without Borders” where 10 film projects will vie for prizes at USD10 thousand and USD5 thousand
Within “Films Without Borders”, 10 movies of Eastern Partnership countries including “Parajanov” will be shown at “Moscow” cinema.