«Ռեժիսորներ առանց սահմանների» ծրագրի շրջանակներում կանցկացվի Հայաստան-Թուրքիա կինոպլատֆորմը - Mediamax.am
3809 դիտում
«Ռեժիսորներ առանց սահմանների» ծրագրի շրջանակներում կանցկացվի Հայաստան-Թուրքիա կինոպլատֆորմը
Երեւան: Մեդիամաքս: «Ոսկե ծիրան» 10-րդ միջազգային կինոփառատոնի շրջանակներում անցկացվելիք «Ռեժիսորներ առանց սահմանների» տարածաշրջանային ծրագրին մասնակցելու համար ընտրվել է 12 կինոնախագիծ:
Ինչպես տեղեկացնում է Մեդիամաքս-ը, ծրագրի համակարգող Լուսինե Մարտիրոսյանն այսօր ասել է, որ ներկայացված նախագծերը կմրցեն զարգացման երեք դրամաշնորհների համար՝ մեկ 5 000 եւ երկու 3 500-ական եվրոյի չափով:
Բացի այդ, «Ռեժիսորներ առանց սահմանների» ծրագրի շրջանակներում կանցկացվի Հայաստան-Թուրքիա կինոպլատֆորմը, այստեղ $‌10 հազար եւ $‌5 հազար մրցանակների համար կմրցեն 10 կինոնախագծեր:
«Ֆիլմեր առանց սահմանների» ծրագրի շրջանակներում «Մոսկվա» կինոթատրոնում կցուցադրվեն Արեւելյան գործընկերության երկրների 10 ֆիլմեր, այդ թվում՝ «Փարաջանով» ֆիլմը:

В рамках программы «Режиссеры без границ» состоится киноплатформа Армения-Турция - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Для участия в региональном проекте «Режиссеры без границ», который пройдет в рамках 10-го международного кинофестиваля «Золотой абрикос», выбрано 12 кинопроектов.
Как сообщает Медиамакс, координатор проекта Лусине Мартиросян сегодня сказала, что представленные проекты будут бороться за три гранта - один в размере 5 тыс. евро и два – по 3,5 тыс. евро.
Кроме того, в рамках проекта «Режиссеры без границ» пройдет киноплатформа Армения-Турция, за награду в размере $‌10 тыс. и $‌5 тыс. будут состязаться 10 кинопроектов.
В рамках проекта «Фильмы без границ» в кинотеатре «Москва» будут показаны 10 фильмов стран-участниц  Восточного партнерства, в том числе картина «Параджанов».