Austrian-ը, Czech Airlines-ը եւ Alitalia-ն ավելացրել են չվերթները դեպի Հայաստան - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: «Զվարթնոց» օդանավակայանի կոնցեսիոն կառավարիչ Արմենիա Միջազգային օդանավակայաններ ընկերությունը պայմանավորվածություններ է ձեռքբերել Ավստրիական, Չեխական ավիաուղիների եւ իտալական Alitalia-ի հետ՝ դեպի Հայաստան չվերթների ավելացման շուրջ:
Այսուհետ Austrian-ը եւ Czech Airlines-ը կսկսեն իրականացնել շաբաթական 7 չվերթ դեպի Հայաստան, իսկ Alitalia-ն՝ 3 չվերթ:
«Խիստ մտահոգված լինելով Արմավիա ավիաընկերության շուրջ ստեղծված իրավիճակից, չնայած մյուս շահագրգիռ կողմերի պես կրած կորուստներին, հայտնում ենք, որ մեր ընկերությունը շարունակում է ակտիվորեն աշխատել մյուս գործող ավիաընկերությունների հետ շուկայում առաջացած հնարավոր բացերը լրացնելու համար», - հայտնել են ընկերությունում, հավելելով, որ չվերթների հաճախականությունների ավելացման վերաբերյալ քննարկումներ են տարվում նաեւ այլ ավիաընկերությունների հետ:
Հունիսի սկզբից  դեպի Հայաստան չվերթեր կվերսկսի նաեւ լեհական LOT ավիաընկերությունը (շաբաթական 5 չվերթ), ինչպես նաեւ ակնկալվում է, որ Fly Dubai-ը կսկսի ամենօրյա չվերթներ իրականացնել դեպի Հայաստան:
Հիշեցնենք, որ Հայաստանի ազգային փոխադրող Արմավիան դադարեցրել է չվերթները եւ սկսել է սնանկության ընթացակարգ:

Austrian, Czech Airlines and Alitalia increase flights to Armenia - Mediamax.am
Yerevan/Mediamax/. Concession manager of "Zvartnots" airport Armenia International Airports made agreements with Austrian, Czech Airlines and Alitalia Italian company to increase the flights to Armenia.
Then, Austrian and Czech Airlines will start flights 7 flights per week and Alitalia - 3 days per week - to Armenia.
"Being concerned about the situation created over Armavia Air company and despite of having suffered many losses like the other interested parties, we would like to announce that our company continues working actively with the other operating air companies with the purpose of filling the possible gaps created in the market", the company reported adding that discussions on the increase of flight frequencies are held with many other air companies.
Starting from early June, Polish LOT airline (5 flights per week) will resume flights to Armenia and Fly Dubai is expected to realize daily flights to Armenia.
It should be recalled that Armenian national carrier Armavia stopped the flights and announced bankruptcy procedure.