Այսուհետ սիրիահայերը կարող են ՀՀ քաղաքացու անձնագիր ստանալ հենց Սիրիայում - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Այսուհետ սիրիահայերը կարող են ՀՀ քաղաքացու անձնագիր ստանալ Սիրիայում ՀՀ դիվանագիտական հաստատություններում՝ Դամասկոսի դեսպանությունում եւ Հալեպի հյուպատոսարանում:
Ինչպես հաղորդում է Մեդիամաքս-ը, ՀՀ կառավարությունն այսօր ընդունած որոշումով դյուրացրել է օտարերկրյա քաղաքացիների կողմից ՀՀ անձնագիր ձեռք բերելու գործընթացը:
Նախկինում գործող կարգով, այլ երկրների քաղաքացիներին հայկական անձնագիր տրամադրում էր բացառապես ՀՀ ոստիկանության վիզաների եւ անձնագրերի վարչությունը:
ՀՀ սփյուռքի նախարար Հրանուշ Հակոբյանը նշել է, որ այս պահին բազմաթիվ սիրիահայեր եւ լիբանանահայեր դիմել են ՀՀ քաղաքացիություն ստանալու խնդրանքով, եւ այս որոշումը կհեշտացնի այդ գործընթացը:

From now on Syrian Armenians to be able to get Armenian passports right in Syria - Mediamax.am
Yerevan /Mediamax/. From now on, Syrian Armenians will be able to get Armenian passports in the diplomatic representations of Armenia - in the Embassy in Damascus and Consulate in Aleppo.
Under today's decision of the Armenian government, the process of getting Armenian passports by foreign citizens is facilitated, Mediamax reports.
Under the  previous order, Armenian passports were issued to citizens of other states solely by the Visa and Passport Department of the Armenian Police.
Minister of Diaspora Hranush Hakobyan noted today that a large number of Syrian and Lebanese Armenians applied for Armenian citizenship and today's decision will facilitate the process.