Երեւան: Մեդիամաքս: Ջոն Մալկովիչը եւ Ինգեբորգա Դապկունայտեն Թբիլիսիում կներկայացնեն «Բամբակի դաշտերի մենության մեջ» պիեսը։
«Նովոստի-Գրուզիա»-ն հաղորդում է, որ ներկայացումները կկայանան Գրիբոյեդովի անվան թատրոնում մարտի 22-ին եւ 23-ին՝ Թբիլիսիի միջազգային թատերական փառատոնի շրջանակներում։
Տոմսերի գները սկսվում են 95 լարիից։
Անցյալ տարի Թբիլիսիում կայանալիք ելույթը չեղարկվել էր Մալկովիչի հիվանդության պատճառով՝ նա աչքի վիրահատության էր ենթարկվել։
«Բամբակի դաշտերի մենության մեջ» ֆրանսիացի դրամատուրգ Բեռնար-Մարի Կոլտեսի պիեսն է։
Ջոն Մալկովիչ-Ինգեբորգա Դապկունայտե դուետը ավելի քան 30 տարի առաջ է ձեւավորվել։ Առաջին անգամ նրանք միասին բեմ են դուրս եկել Լոնդոնում 1991 թվականին։

Ереван /Медиамакс/. Джон Малкович и и Ингеборга Дапкунайте представят в Тбилиси спектакль «В одиночестве хлопковых полей».
«Новости-Грузия» сообщает, что спектакли состоятся 22 и 23 марта в театре им. Грибоедова, в рамках Тбилисского международного театрального фестиваля.
Цены билетов начинаются с 95 лари.
В прошлом году спектакль в Тбилиси был отменен из-за болезни Малковича - он перенес операцию на глазах и врачи запретили ему перелеты.
«В одиночестве хлопковых полей» - пьеса французского драматурга Бернара-Мари Кольтеса.
Дуэту Джон Малкович-Ингеборга Дапкунайте более 30 лет. Впервые они вместе вышли на сцену в Лондоне в 1991 году.