Օդնոկլասնիկի սոցցանցը այսուհետ հասանելի է հայերեն լեզվով - Mediamax.am
Ինչպես հաղորդում է Մեդիամաքս-ը, այսօր այդ մասին մամուլի ասուլիսի ժամանակ հայտնել է Mail.RuGroup-ի «Սոցիալական կայքեր» բիզնես ստորաբաժանման մարքեթինգի եւ ռազմավարական կոմունիկացիաների տնօրեն Ալեքսանդր Իզրյադնովը:
Նա նշել է, որ “Օդնոկլասնիկի” կայքը Հայաստանում թիվ մեկ սոցիալական ցանցն է, հավելելով, որ սոցիալական ցանցի օգտատերերի քանակը վերջին տարվա ընթացքում աճել է 30%-ով, հասնելով ավելի քան 787 հազար մարդու: Բջջային հեռախոսի միջոցով կայքից օգտվում են շուրջ 272 հազար մարդ: Լսարանի հիմնական միջուկը 18-ից 24 տարեկան երիտասարդներ են, ընդ որում՝ տղամարդկանց թիվը, ներկայացված վիճակագրության համաձայն, գերազանցում է կանաց թվին (60% ընդդեմ 40%):
Ալեքսանդր Իզրյադնովի խոսքերով, «Օդնոկլասնիկի»-ի տեղայնացումը կընթանա երկու փուլով: Արդեն իսկ հասանելի է կայքի բջջային տարբերակը հայերեն լեզվով:
«Մեկ ամսվա ընթացքում հասանելի կլինի հիմնական կայքը: Մոտ ապագայում կթարգմանվեն նաեւ հավելվածները Android, iOS, Windows Phone օպերացիոն հարթակների համար», - նշել է Ալեքսանդր Իզրյադնովը:
Պատասխանելով այն հարցին, թե ում է նա համարում Հայաստանում «Օդնոկլասնիկի»-ի գլխավոր մրցակից, Ալեքսանդր Իզրյադնովն ասել է. «Ռուսաստանում «Օդնոկլասնիկի»-ի հիմնական մրցակիցը «Вконтакте» սոցիալական կայքն է: Իսկ Հայաստանում դա Facebook-ն է»:
Ընկերության ներկայացուցչի խոսքերով, «Օդնոկլասնիկի»-ն արդեն դադարել է լինել միայն ընկերների շփման վայր, այլ «մեծ հարթակ» է դարձել: Միեւնույն ժամանակ, սոցիալական ցանցի գերակայությունը մնում են «ընտանեկան արժեքները», - ասել է նա:

Odnoklassniki social network available in Armenian from now on - Mediamax.am
Yerevan/Mediamax/. From now on, “Odnoklassniki” social network is available in the Armenian language.
Marketing and Strategic Communications Director of “Social Networks” Mail.RuGroup business unit Alexander Izryadnov said this in Yerevan during a press conference today, Mediamax reports.
He noted that “Odnoklassniki” site is the first in Armenia among social networks adding that the number of users has grown by 30% reaching about 787 thousand people over the past year. About 272 thousand people use the site on the mobile phone. The main “nucleus” of the network is people aged 18-24: according to the statistics, the number of masculine users considerably exceeds the number of female users (60% against 40%).
According to Alexander Izryadnov, localization of “Odnoklassniki” will be held in 2 phases. The mobile version is already available in the Armenian language.
“The main site will be available within a month. Android, iOs and WindowsPhone applications will also be translated in the nearest future”, noted Alexander Izryadnov.
Answering a question on who he thinks is the main competitor of “Odnoklassniki” in general and in Armenia particularly, Alexander Izryadnov said: ““Vkontakte” is the main competitor of “Odnoklassniki” in Russia. As for Armenia - it’s Facebook here”.
According to the company’s representative, “Odnoklassniki” is not already just a place for communicating with friends but is “a large entertainment platform”. At the same time, “family values” are still the most important ones for the social network.