Օդնոկլասնիկի սոցցանցը այսուհետ հասանելի է հայերեն լեզվով - Mediamax.am
Ինչպես հաղորդում է Մեդիամաքս-ը, այսօր այդ մասին մամուլի ասուլիսի ժամանակ հայտնել է Mail.RuGroup-ի «Սոցիալական կայքեր» բիզնես ստորաբաժանման մարքեթինգի եւ ռազմավարական կոմունիկացիաների տնօրեն Ալեքսանդր Իզրյադնովը:
Նա նշել է, որ “Օդնոկլասնիկի” կայքը Հայաստանում թիվ մեկ սոցիալական ցանցն է, հավելելով, որ սոցիալական ցանցի օգտատերերի քանակը վերջին տարվա ընթացքում աճել է 30%-ով, հասնելով ավելի քան 787 հազար մարդու: Բջջային հեռախոսի միջոցով կայքից օգտվում են շուրջ 272 հազար մարդ: Լսարանի հիմնական միջուկը 18-ից 24 տարեկան երիտասարդներ են, ընդ որում՝ տղամարդկանց թիվը, ներկայացված վիճակագրության համաձայն, գերազանցում է կանաց թվին (60% ընդդեմ 40%):
Ալեքսանդր Իզրյադնովի խոսքերով, «Օդնոկլասնիկի»-ի տեղայնացումը կընթանա երկու փուլով: Արդեն իսկ հասանելի է կայքի բջջային տարբերակը հայերեն լեզվով:
«Մեկ ամսվա ընթացքում հասանելի կլինի հիմնական կայքը: Մոտ ապագայում կթարգմանվեն նաեւ հավելվածները Android, iOS, Windows Phone օպերացիոն հարթակների համար», - նշել է Ալեքսանդր Իզրյադնովը:
Պատասխանելով այն հարցին, թե ում է նա համարում Հայաստանում «Օդնոկլասնիկի»-ի գլխավոր մրցակից, Ալեքսանդր Իզրյադնովն ասել է. «Ռուսաստանում «Օդնոկլասնիկի»-ի հիմնական մրցակիցը «Вконтакте» սոցիալական կայքն է: Իսկ Հայաստանում դա Facebook-ն է»:
Ընկերության ներկայացուցչի խոսքերով, «Օդնոկլասնիկի»-ն արդեն դադարել է լինել միայն ընկերների շփման վայր, այլ «մեծ հարթակ» է դարձել: Միեւնույն ժամանակ, սոցիալական ցանցի գերակայությունը մնում են «ընտանեկան արժեքները», - ասել է նա:

Ереван/Медиамакс/. Социальная сеть «Одноклассники» отныне доступна на армянском языке.
Как сообщает Медиамакс, об этом сообщил сегодня в ходе пресс-конференции в Ереване директор по маркетингу и стратегическим коммуникациям бизнес-подразделения «Социальные сети» Mail.RuGroup Александр Изряднов.
Он отметил, что сайт «Одноклассники» занимает первое место в Армении среди социальных сетей, добавив, что число пользователей социальной сети за последний год возросло на 30%, достигнув более 787 тысяч человек. Посредством мобильного телефона сайтом пользуется порядка 272 тысяч людей. Основным «ядром» сети является возрастная группа от 18 до 24 лет, причем число мужчин-пользователей, согласно представленной статистике, намного превышает число женщин (60% против 40%).
По словам Александра Изряднова, локализация «Одноклассников» пройдет в два этапа. Уже на армянском языке доступна мобильная версия.
«В течение месяца будет доступен основной сайт. В ближайшее время также будут осуществлены переводы для приложений Android, iOs, WindowsPhone», - отметил Александр Изряднов.
Отвечая на вопрос о том, кого он считает главным конкурентом «Одноклассников» в общем и в Армении, в частности, Александр Изряднов сказал: «Главным конкурентом «Одноклассников» в России является социальная сеть «Вконтакте». Что касается Армении, то здесь это Facebook».
По словам представителя компании, «Одноклассники» уже перестали быть просто местом для общения друзей, а стали «большой развлекательной платформой». В то же время, главными для данной социальной сети продолжают оставаться «семейные ценности».