2023թ. օգոստոսի 23-ին կայացած ակցիան
Սեպտեմբերի 23-ին Գերմանիայի կանցլեր Օլաֆ Շոլցի գրասենյակի դիմաց բողոքի ակցիա տեղի կունենա՝ Արցախում ցեղասպանությունը կանխելու նպատակով:
Այն համատեղ կազմակերպում են գերմանական Society for Threatened Peoples հասարակական կազմակերպությունը, Recognition Against Genocide, for International Understanding աշխատանքային խումբը, Գերմանիայի հայերի կենտրոնական խորհուրդը եւ Հայ Առաքելական Եկեղեցու Գերմանիայի թեմը:
2023թ. օգոստոսի 23-ին կայացած ակցիան 2023թ. օգոստոսի 23-ին կայացած ակցիան
Լուսանկարը` Nora Erdmann
Ս.թ. Օգոստոսի 23-ին այս կազմակերպությունները բողոքի ցույց էին կազմակերպել Գերմանիայի դաշնային կանցլերի գրասենյակի մոտ՝ պահանջելով միջոցներ ձեռնարկել Արցախում ցեղասպանությունը կանխելու համար:
Ս.թ. սեպտեմբերի 7-ին Society for Threatened Peoples կազմակերպությունը զգուշացրել էր Գերմանիայի կառավարությանը, որ Ադրբեջանը կարող է գրոհ նախապատրաստել Արցախի վրա:
Սեպտեմբերի 23-ին կայանալիք բողոքի ակցիայի կազմակերպիչները կոչ են անում Գերմանիայում բնակվող հայերին միանալ դրան:

Ереван /Медиамакс/. 23 сентября перед офисом канцлера Германии Олафа Шольца пройдет акция протеста против геноцида в Арцахе.
Акцию совместно организуют немецкая общественная организация Society for Threatened Peoples, рабочая группа Recognition Against Genocide, for International Understanding, Центральный совет армян Германии и Немецкая епархия Армянской Апостольской церкви.
Фото: Nora Erdmann
23 августа этими организациями была организована акция протеста перед офисом канцлера Германии с требованием принять меры по предотвращению геноцида в Арцахе.
7 сентября организация Society for Threatened Peoples предупреждала правительство Германии, что Азербайджан готовит нападение на Арцах.
Организаторы акции протеста 23 сентября призывают армян, проживающих в Германии, присоединиться к ней.