Երեւան։ Մեդիամաքս։ Օգոստոսի 9-ին, ժամը 20:00-ին Common Ground Books and Spirits-ում (Բաղրամյան, 6) կկայանա «Հայաստանի դասերը» շարքի երկրորդ հանդիպումը:
Պրոֆեսոր, գիտնական եւ պետական գործիչ Արմեն Դարբինյանը եւ նկարիչ, դիզայներ, Տնտեսագիտության բարձրագույն դպրոցի դիզայներական բաժնի դասախոս Ստաս Ժիցկին քննարկելու են, թե ի՞նչ ընդհանրություններ ունեն հայ եւ ռուս երիտասարդները, ինչո՞վ են տարբերվում, ի՞նչ են մտածում Հայաստանում եւ Ռուսաստանում կատարվողի մասին:
«Հայաստանի դասերը»-ը երկխոսությունների շարք է, որի նպատակն է հասկանալ, թե ինչպես է ռուսական արտագաղթը ազդում Հայաստանի վրա եւ հակառակը: Շարքը նախաձեռնել են լրագրող, հաղորդակցության մասնագետ Ալեքսանդրա Լիվերգանտը եւ Մեդիամաքսի տնօրեն Արա Թադևոսյանը:

Гостями «Уроков Армении» будут Армен Дарбинян и Стас Жицкий - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. 9 августа в 20:00 часов в пространстве Common Ground Books and Spirits (Баграмяна, 6) состоится вторая встреча из серии «Уроки Армении».
Профессор, ученый и государственный деятель Армен Дарбинян и художник, дизайнер, преподаватель Школы дизайна Высшей школы экономики Стас Жицкий обсудят: чем схожи и чем отличаются молодые жители Армении и России, что они думают о происходящем и почему на них вся надежда.
«Уроки Армении» - серия диалогов о влиянии эмиграции на Армению и наоборот, которые ведут журналист, специалист по коммуникациям Александра Ливергант и