Լուսանկարը` Յուլիա Բերդնիկովա
Երեւան։ Մեդիամաքս։ «Զվարթնոց» օդանավակայանի մեկնման սրահում այսօր բացվել է «Ծառայություն» շարժական ֆոտոցուցահանդեսը։
Ստեփանակերտում բնակվող Նարինե Կարապետյանն իր լուսանկարների միջոցով պատմում է արցախցիների մասին, ովքեր ամենադժվար պայմաններում չեն դադարում մարդ մնալ եւ խնամել կենդանիներին, որոնցից շատերը պատերազմի արդյունքում հայտնվել են փողոցներում։
«Զվարթնոցը» դարձել է «Ծառայություն» ֆոտոցուցահանդեսի երկրորդ հարթակը։
«Օդանավակայանում ցուցահանդեսը կազմակերպելու նպատակն է հնարավորինս լայնորեն ներկայացնել շրջափակված Արցախի խնդիրը բաց սահմանների աշխարհում»,- նշել են կազմակերպիչները։
Ցուցահանդեսը կգործի մինչև օգոստոսի 10-ը, իսկ այնուհետև հասանելի կլինի Երեւանի ԹՈՒՄՈ կենտրոնի այգում (օգոստոսի 11-25), Գյումրու ԹՈՒՄՈ  կենտրոնում (օգոստոսի 27-ից սեպտեմբերի 7-ը), Դիլիջանի քաղաքային զբոսայգում (սեպտեմբերի 9-19), ինչպես նաև Գորիսի պետական դրամատիկական թատրոնի տարածքում (սեպտեմբերի 22-30):
Ծրագրի շրջանակներում «VIVA» հիմնադրամի կայքում բացվել է դրամահավաք՝ Արցախում առաջին անվճար անասնաբուժական գրասենյակը վերազինելու, կենդանիների համար դեղորայք, պատվաստանյութեր ձեռք բերելու համար։

Ереван /Медиамакс/. В зале вылетов аэропорта «Звартноц» сегодня открылась передвижная фотовыставка «Служение».
Живущая в Степанакерте фотограф Нарине Карапетян рассказывает о жителях Арцаха, которые в тяжелейших условиях не перестают оставаться людьми и заботится о животных, многие из которых оказались на улице вследствие войны. В условиях блокады ситуация ещё больше усугубилась.
«Звартноц» стал второй площадкой для фотовыставки «Служение». Официальное открытие состоялось 17 июля в парке имени Дианы Абгар в Ереване. Целью выставки в аэропорту является как можно шире осветить проблему заблокированного Арцаха в мире открытых границ.
С жителями Степанакерта можно «встретиться» в аэропорту до 10 августа.
Далее выставка будет доступна широкой аудитории в парке центра TUMO в Ереване (11-25 августа), в центре TUMO в Гюмри (27 августа-7 сентября), в городском парке Дилижана (9-19 сентября), а также на площадке государственного драматического театра в Горисе (22-30 сентября).
Выставка позволяет поднять проблему блокады в Арцахе в новом ракурсе, объединить усилия мирового сообщества зоозащитников, экоактивистов, ветеринаров и всех неравнодушных, которым важны все жизни. В рамках проекта на сайте фонда «ВИВА» открыт сбор средств на оснащение первого бесплатного кабинета ветеринарной помощи в Арцахе, приобретение медикаментов, вакцин для животных.