Իզմիրլյան հիմնադրամը $ 1,2 միլիոն կհատկացնի համայնքային տներ կառուցելու համար - Mediamax.am
Երեւան։ Մեդիամաքս։ Իզմիրլյան բարեգործական հիմնադրամը 1,2 միլիոն դոլար կհատկացնի բնակչության սոցիալական պաշտպանության հաստատություններից դուրս եկող 18 տարեկանից բարձր անձանց համար համայնքային փոքր տներ կառուցելու նպատակով:
Նախագծի իրականացման համար այսօր Աշխատանքի եւ սոցիալական հարցերի նախարարության ու հիմնադրամի միջեւ փոխըմբռնման հուշագիր է ստորագրվել:
«Ծրագրի իրականացումն ուղղված է հաշմանդամություն ունեցող անձանց համար հավասար հնարավորությունների ստեղծմանը, համայնքում ներառվելու համար անհրաժեշտ պայմանների ապահովմանն ու վերջիններիս մուտքը շուրջօրյա խնամքի հաստատություններ կանխարգելմանը»,- ասված է նախարարության հաղորդագրությունում:

Izmirlian Foundation to allocate $ 1.2 million for construction of community houses - Mediamax.am
Yerevan /Mediamax/. The Izmirlian Foundation will allocate $ 1.2 million for construction of small community houses for people over 18 leaving social care institutions.
The Ministry of Labor and Social Affairs and the Foundation signed today a memorandum of understanding for the implementation of the project.
“The project is aimed at creating equal opportunities for people with disabilities, ensuring the necessary conditions for inclusion in the community and preventing the latter from entering round-the-clock care facilities,” the ministry said in a news release.