Հարցվածների 10 տոկոսն է կարծում, որ ՀՀ-ն «շատ լավ» հարաբերություններ ունի ՌԴ հետ - Mediamax.am
Երեւան։ Մեդիամաքս։ Հայաստանում հարցվածների 10 տոկոսն է կարծում, որ Հայաստանը «շատ լավ» հարաբերություններ ունի Ռուսաստանի հետ:
Այդ մասին են վկայում Հանրապետական միջազգային ինստիտուտի (IRI) նախաձեռնությամբ 2023թ. հունվար-մարտ ամիսներին անցկացված հարցման արդյունքները, որին մասնակցել է 18 տարին լրացած 1 513 քաղաքացի: Հարցումն անցկացվել է ԲՐԵՎԻՍ ընկերության կողմից:
40 %-ը հայ-ռուսական հարաբերություններին տվել է «որոշ չափով լավ» բնորոշումը, 34 % գնահատել է «որոշ չափով վատ» եւ 15 %-ը` «շատ վատ»:
Հայաստան-ԱՄՆ հարաբերությունները «շատ լավ» են գնահատել հարցվածների 21 %-ը,  «որոշ չափով լավ»` 67 %-ը, «շատ վատ»՝ 2 %-ը:

10 % опрошенных считают, что у Армении «очень хорошие» отношения с Россией - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. 10 процентов опрошенных в Армении считают, что у Армении «очень хорошие» отношения с Россией.
Об этом свидетельствуют результаты опроса, проведенного по инициативе Международного республиканского института (IRI) в январе-марте 2023 года, в котором приняли участие 1513 граждан старше 18 лет. Опрос проводился компанией BREVIS.
40% оценили армяно-российские отношения как «довольно хорошие», 34% - как «довольно плохие» и 15% как «очень плохие».
Отношения Армении и США 21% опрошенных оценили как «очень хорошие», 67% - как «довольно хорошие» и 2% - как «очень плохие».
Аналогично обстоит дело в случае с Европейским Союзом: «очень хорошие» - 18 %, «довольно хорошие» - 68 %, «очень плохие» - 3 %.