UWC Դիլիջան քոլեջը նոր տնօրեն կունենա
Երեւան: Մեդիամաքս։ 2023 թվականի օգոստոսի 1-ից UWC Դիլիջան քոլեջի տնօրենի պաշտոնը կստանձնի լեհ մասնագետ Ադամ Արմանսկին:
Նա կփոխարինի Գաբրիել Էրնեստո Աբադ Ֆերնանդեսին, ով կավարտի իր հնգամյա պաշտոնավարումը UWC Դիլիջանում:
«UWC Դիլիջանի համար Գաբրիելի առաջնորդության տարիները նպաստավոր էին: Դպրոցը ճանաչում է ձեռք բերել որպես բարձր մակարդակի ուսումնական հաստատություն՝ չնայած վերջին տարիների գլոբալ եւ տարածաշրջանային մարտահրավերներին: Չնայած մարտահրավերները դեռ առկա են, որպես համախմբված համայնք՝ մենք սովորել ենք խուսանավել դրանցից եւ ապացուցել ենք, որ դիմակայուն ենք»,- նշել է UWC Դիլիջանի համահիմնադիր եւ կառավարման խորհրդի նախագահ Վերոնիկա Զոնաբենդը:
Նրա խոսքով՝ իր գործունեության ութերորդ տարում UWC Դիլիջանը պատրաստ է թեւակոխել զարգացման նոր փուլ:
«Ադամի պաշտոնավարման սկիզբը համընկնելու է UWC Դիլիջանի համար նշանակալից տասնամյա գործունեության ամփոփման եւ նոր շրջափուլի մեկնարկին: Վստահ եմ, որ նա ունի անհրաժեշտ փորձ մեզ դեպի երկրորդ տասնամյակ առաջնորդելու համար»,- նշել է Վերոնիկա Զոնաբենդը:
Ադամ Արմանսկին Նորվեգիայի Գյովիկրեգիոնեն միջազգային դպրոցի հիմնադիր տնօրենն է, որտեղ պաշտոնավարել է ութ տարի՝ բացումից ի վեր: Մինչ այդ դասավանդել է մի շարք դպրոցներում՝ Չինաստանում, Ղազախստանում, Լեհաստանում, Շվեյցարիայում եւ Թուրքիայում: Ունի միջազգային բակալավրիատի դիպլոմի ծրագրի համակարգողի շուրջ քսանամյա փորձ եւ ակտիվ ներգրավված է եղել Միջազգային բակալավրիատի կազմակերպության աշխատանքներում:

UWC Dilijan to have new head
Yerevan /Mediamax/. From August 1, 2023, Polish specialist Adam Armanski will take up the post of Head of UWC Dilijan.
He will be succeeding Gabriel Ernesto Abad Fernández after his five-year tenure at UWC Dilijan.
“UWC Dilijan has benefited greatly from Gabriel’s leadership, with the school achieving recognition as a high-standards academic institution despite the global and regional challenges of the last few years. Though those challenges are still there, as a community working together, we have learnt how to navigate them and have shown resilience,” said Veronika Zonabend, Co-Founder and Chair of the Board of Governors of the UWC Dilijan.
She noted that in its eighth year, UWC Dilijan is ready to move to the next phase of development.
“Adam will start his tenure at an exciting time for UWC Dilijan as it embarks on reaching an important milestone – the 10th anniversary - and I am confident that he has the experience to lead us into the second decade,” Ms. Zonabend added.
Adam Armanski is the founding Head of School at Gjøvikregionen International School (GIS), Norway, where he has been at the helm for eight years since its establishment. He previously taught at schools in China, Kazakhstan, Poland, Switzerland, and Turkey.
With over two decades’ experience as International Baccalaureate Diploma Programme (IB DP) coordinator, he has been actively involved with the work of the International Baccalaureate Organisation.