«Հայաստանը նորից ուզում են ջնջել աշխարհի երեսից»,- ասել է Բրայան Մեյը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Queen խմբի կիթառահար Բրայան Մեյը հանդես է եկել ի պաշտպանություն Ադրբեջանի ագրեսիայից տուժած Հայաստանի։
«Կարծես թե հերթական ողբերգությունն է ծավալվում, եւ վտանգ կա, որ, ինչպես հաճախ է լինում, լրատվամիջոցները չեն ներկայացնի ողջ ճշմարտությունը։
Հայաստանը նավթից, գազից եւ այլ նշանակալի հարստությունից զուրկ փոքրիկ երկիր է, քրիստոնեության եւ ժողովրդավարության կղզի, որը շրջապատված է դաժան բռնապետություններով:
Այն աշխարհի ամենախաղաղ երկրներից է, որն ունի ողբերգական պատմություն. Առաջին համաշխարհային պատերազմի ժամանակ Օսմանյան կայսրության կողմից 1,2 միլիոն հայ էր սպանվել էր դաժան էթնիկ զտումների միջոցով, որոնք Թուրքիան մինչ օրս հերքում է:
Այսօր Հայաստանը նորից ուզում են ջնջել աշխարհի երեսից։
Մի քանի օր առաջ Ադրբեջանը հրետակոծել է Հայաստանի խաղաղ գյուղերը հարձակման ընթացքում, որի նպատակն էր ահաբեկել հայ ժողովրդին:
Հայաստանը գրեթե անպաշտպան է երեք անողոք բռնապետությունների պիղծ դաշինքի դեմ եւ գոյատեւելու համար Արեւմուտքի լիակատար աջակցության կարիքն ունի»,- ասել է Բրայան Մեյը։

Ереван /Медиамакс/. Гитарист группы Queen Брайан Мей выступил в поддержку Армении, пострадавшей от агрессии Азербайджана.
«Похоже, разворачивается еще одна трагедия, и есть опасность, что, как это часто случается, СМИ не сообщат об этом правдиво.
Армения - крошечная страна, лишенная нефти, газа и других значительных богатств, островок христианства и демократии, окруженный деспотическими диктатурами.
Это одна из самых мирных стран в мире с трагической историей - во время Первой мировой войны 1,2 миллиона армян были убиты Османской империей в ходе жестокой этнической чистки, которую Турция до сих пор отрицает.
Сегодня Армению снова хотят стереть с лица земли.
Несколько дней назад Азербайджан выпустил ракеты по мирным селам в Армении
в ходе наступления с целью запугать и терроризировать армянский народ.
Армения практически беззащитна перед нечестивым союзом трех безжалостных диктатур и нуждается в полноценной поддержке Запада, чтобы выжить», - заявил Брайан Мэй.