Ալիեւը Բաքվում բացել է «Ռազմավարների զբոսայգին» - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիեւն այսօր մասնակցել է Բաքվում «Ռազմավարների զբոսայգու» բացմանը:
Զբոսայգուն ծանոթանալուց հետո Ալիեւը հանդիպել է պարգեւատրված զինծառայողների հետ, հայտնում են ադրբեջանական լրատվամիջոցները:
Զբոսայգու տարածքը 5 հա է: Այստեղ ցուցադրված է ավելի քան 300 ցուցանմուշ, այդ թվում՝ մինչեւ 150 միավոր ծանր տեխնիկա, տանկեր, մարտական մեքենաներ, հրետանային կայանքներ, զենիթահրթիռային համակարգեր:
Պուրակում ցուցադրված են նաեւ «Իսկանդեր-Մ» հրթիռների բեկորները, «որոնք թշնամին արձակել է դեպի Ադրբեջանի տարածք»:

Алиев открыл в Баку «Парк военных трофеев» - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Президент Азербайджана Ильхам Алиев принял сегодня участие в открытии «Парка военных трофеев» в Баку.
После ознакомления с парком Алиев встретился с награжденными военнослужащими, сообщают азербайджанские СМИ.
Площадь парка составляет 5 гектаров. В парке выставлено более 300 экспонатов, в том числе - до 150 единиц тяжелой техники, танков, боевых машин, артиллерийских установок, зенитно-ракетных комплексов.
Также в парке выставлены обломки ракет «Искандер-М», «которые были пущены врагом на территорию Азербайджана».