Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ նախկին նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանը կարող է պահպանել իր տեղը ռուսաստանյան ԱՖԿ «Սիստեմա» կորպորացիայի տնօրենների խորհրդի կազմում:
ԱՖԿ «Սիստեմայի» կայքում տեղադրված հաղորդագրության մեջ Ռոբերտ Քոչարյանի անունը նշված է տնօրենների խորհրդի ընտրությունների թեկնածուների ցանկում, որը քվեարկվելու է ընկերության տարեկան ընդհանուր ժողովում հունիսի 27-ին:
Մեդիամաքսը նշում է, որ Ռոբերտ Քոչարյանն առաջին անգամ ընտրվել էր ԱՖԿ «Սիստեմա»-ի անկախ տնօրեն 2009-ի հունիսին, եւ այն ժամանակից ի վեր միշտ վերընտրվել է:
Ռոբերտ Քոչարյանը կալանքի տակ է գտնվում 2019 թվականի հունիսի 25-ից: Նա մեղադրվում է Մարտի 1-ի դեպքերի ժամանակ ՀՀ սահմանադրական կարգը տապալելու եւ առանձնապես խոշոր չափի կաշառք ստանալու համար։
ՀՀ նախկին նախագահը կալանքի տակ էր գտնվում նաեւ 2018 թվականի հուլիսի 28-ից միջեւ օգոստոսի 13-ը եւ 2018 թվականի դեկտեմբերի 7-ից մինչեւ 2019թ. մայիսի 18-ը:

Роберт Кочарян может сохранить место в совете директоров АФК «Система» - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Экс-президент Армении Роберт Кочарян может сохранить свое место в совете директоров российской копорации АФК «Система».
В размещенном на сайте АФК «Система» сообщении имя Роберта Кочаряна фигурирует в списке кандидатов для избрания в состав совета директоров на годовом Общем собрании акционеров, которое состоится 27 июня 2020 года.
Медиамакс отмечает, что Роберт Кочарян был впервые избран независимым директором корпорации АФК «Система» в июне 2009 года и с тех пор неизменно переизбирался.
Роберт Кочарян находится под арестом с 25 июня 2019 года. Он обвиняется в свержении конституционного строя Армении во время событий 1-2 марта 2008 года, а также в получении взятки в особо крупных размерах.