Արգելվել է 16 երկրների քաղաքացիների մուտքը Հայաստան - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Փոխվարչապետ, արտակարգ դրության պարեն Տիգրան Ավինյանն այսօր որոշել է արգելել 16 երկրների քաղաքացիների մուտքը Հայաստանի Հանրապետություն:
Երկրների ցանկն է.
1. Չինաստանի Ժողովրդական Հանրապետություն
2. Իրանի Իսլամական Հանրապետություն
3. Հարավային Կորեա
4. Ճապոնիա
5. Իտալիա
6. Իսպանիա
7. Ֆրանսիա
8. Գերմանիա
9. Շվեյցարիա
10. Դանիա
11. Ավստրիա
12. Բելգիա
13. Նորվեգիա
14. Շվեդիա
15. Նիդերլանդներ
16. Միացյալ Թագավորություն
Սյդ երկրներից վերադարձող ՀՀ քաղաքացիները պետք է ենթարկվեն 14-օրյա կառանտինային ռեժիմի:
Չի սահմանափակվելու այդ երկրներից բեռնափոխադրումներ իրականացնող տրանսպորտային միջոցի վարորդի ու փոխարինող մեկ վարորդի մուտքը Հայաստան, եթե վերջիններիս մոտ վարակի ախտանշաններ չեն հայտնաբերվել։
«Բացի այդ, օտարերկրյա ուղևորություններից վերադարձող մեր բոլոր քաղաքացիները պետք է ինքնամեկուսացվեն 14-օրյա ժամկետով:
Ինքնամեկուսացման ընթացքում հիվանդության ախտանիշներ առաջանալու դեպքում պետք է անհապաղ կապ հաստատել 060 838300 թեժ գծի միջոցով:
Հայցում ենք բոլորիդ ներողամտությունը պատճառած անհարմարության համար։ Համոզված եմ՝ առկա է համընդհանուր գիտակցում, որ այս քայլերը ձեռնարկում ենք բացառապես հանրության անվտանգությունն ապահովելու նպատակով», - տեղեկացրել է Տիգրան Ավինյանը:

Гражданам 16 стран запрещен въезд в Армению - Mediamax.am
Ереван/Медиамакс/. Вице-премьер Армении, комендант чрезвычайного положения Тигран Авинян принял сегодня решение запретить въезд на территорию Республики Армения гражданам 16 стран.
Список стран:
1. Китайская Народная Республика
2. Исламская Республика Иран
3. Южная Корея
4. Япония
5. Италия
6. Испания
7. Франция
8. Германия
9. Швейцария
10. Дания
11. Австрия
12. Бельгия
13. Норвегия
14. Швеция
15. Нидерланды
16. Великобритания
Граждане Армении, возвращающиеся из этих стран, будут помещены на 14-дневный карантин.
Не ограничивается въезд на территорию республики водителя и заменяющего его второго водителя грузовых транспортных средств из этих стран, если у последних не обнаружено симптомов болезни.
«Кроме того, все наши граждане, возвращающиеся из-за рубежа должны самоизолироваться на 14 дней.
При возникновении симптомов болезни в течение самоизоляции необходимо позвонить на номер горячей линии – 060 838300.
Приносим свои извинения за причиненные неудобства. Уверен, есть всеобщее понимание, что мы предпринимаем эти шаги исключительно для обеспечения безопасности общества»,- заявил Тигран Авинян.