Արմավիան հաստատում է Sukhoi Superjet երկրորդ ինքնաթիռի գնումը ապրիլին
Երեւան: Մեդիամաքս: Արմավիա ազգային ավիափոխադրողի մամուլի խոսնակ Նանա Ավետիսովան այսօր Մեդիամաքս-ի հետ հարցազրույցում հաստատել է 2012 թվականի ապրիլին Sukhoi Superjet երկրորդ օդանավի առաքման մասին «Սուխոյի քաղաքացիական օդանավեր» (ՍՔՕ) ընկերության հետ ձեռք բերված պայմանավորվածությունը:
«Sukhoy Superjet 100 օդանավը ամբողջովին հաստատել ինչպես տարածաշրջանային, այնպես էլ կարճ եւ միջին մայրուղային երթուղիներով աշխատելու հարմարավետությունը», - ասել է Նանա Ավետիսովան:
Sukhoi Superjet
«2011թ. օդանավը թռիչքներ է իրականացրել Երեւանից դեպի Ռուսաստան, Ուկրաինա, Վրաստան, Արեւմտյան եւ Հարավային Եվրոպա եւ Մերձավոր Արեւելք: 2012 թվականի հունվար ամսվա ընթացքում Sukhoi Superjet-ը թռիչքներ է իրականացրել դեպի Բեյրութ, Թել-Ավիվ, Մոսկվա եւ Բահրեյն», - նշել է Արմավիա-ի մամուլի խոսնակը:

Армавиа подтверждает приобретение второго самолета Sukhoi Superjet в апреле текущего года - Mediamax.am
3218 просмотров
Армавиа подтверждает приобретение второго самолета Sukhoi Superjet в апреле текущего года
Самолет Sukhoi Superjet
Фото: http://www.aero-news.ru
Ереван/Медиамакс/. Пресс-секретарь авиакомпании Армавиа Нана Аветисова подтвердила сегодня в интервью Медиамакс договоренность с компанией «Гражданские самолеты Сухого» (ГСС) о поставке авиакомпании второго самолета Sukhoi Superjet в апреле 2012г.
«Лайнер Sukhoy Superjet 100 в полной мере подтвердил пригодность к эксплуатации как на региональных маршрутах, так и на магистральных линиях короткой и средней протяженности», - сказала Нана Аветисова.
Армавиа стала первым заказчиком ГСС, поставившей армянской авиакомпании свой первый серийный самолет SSJ100 в апреле 2011г.
Sukhoi Superjet
«Полеты лайнера выполнялись из Еревана в разные аэропорты России, Украины, Грузии, Западной и Южной Европы и Среднего Востока. В течение января 2012 года Sukhoi Superjet осуществил полеты в Бейрут, Тель-Авив, Москву и Бахрейн», - отметила пресс-секретарь Армавиа.
Авиапарк авиакомпании, помимо Superjet, состоит в настоящее время из самолетов Airbus, CRJ и Boeing.