Երեւան: Մեդիամաքս: Հայաստանի փոխվարչապետ Տիգրան Ավինյանն ասել է, որ հաշվի առնելով տարածաշրջանում հավանական մարտահրավերները՝ կարեւոր է գնահատել այն ռիսկերը եւ վտանգները, որոնք կարող են առաջանալ Հայաստանի էներգետիկ համակարգի համար եւ մատնանշել դրանց չեզոքացման ուղիները:
Հունվարի 9-ին փոխվարչապետի մոտ կայացած քննարկմանը ներկայացվել են իրադարձությունների զարգացման հավանական սցենարները եւ պետության կողմից իրականացվելիք անհրաժեշտ քայլերը եւ գործողությունների հաջորդականությունը:
«Ամփոփելով քննարկման արդյունքները՝ մասնակիցները նշել են, որ այսօր Հայաստանը պատրաստ է իրադարձությունների ցանկացած զարգացման եւ պետությունը լիովին կարող է ապահովել էներգետիկ համակարգի ինքնաբավ եւ սուվերեն գործունեությունը», - ասված է պաշտոնական հաղորդագրության մեջ:

Armenia’s Deputy PM holds a meeting on risks to energy sector - Mediamax.am
Yerevan/Mediamax/. Deputy Prime Minister of Armenia Tigran Avinyan has stated that given current challenges in the region, it is important to assess the risks and threats Armenia’s energy sector might encounter and to determine the ways of neutralizing them.
On January 9, Avinyan held a meeting on this issue, during which he was reported about possible scenarios and corresponding action plans.
“Concluding the meeting, the attendees have underlined that Armenia is ready for any developments in the region and the state is fully capable of securing self-sufficient and independent operation of the energy sector,” the government said in a press statement.