Երեւան: Մեդիամաքս: Հայաստանի փոխվարչապետ Տիգրան Ավինյանն ասել է, որ հաշվի առնելով տարածաշրջանում հավանական մարտահրավերները՝ կարեւոր է գնահատել այն ռիսկերը եւ վտանգները, որոնք կարող են առաջանալ Հայաստանի էներգետիկ համակարգի համար եւ մատնանշել դրանց չեզոքացման ուղիները:
Հունվարի 9-ին փոխվարչապետի մոտ կայացած քննարկմանը ներկայացվել են իրադարձությունների զարգացման հավանական սցենարները եւ պետության կողմից իրականացվելիք անհրաժեշտ քայլերը եւ գործողությունների հաջորդականությունը:
«Ամփոփելով քննարկման արդյունքները՝ մասնակիցները նշել են, որ այսօր Հայաստանը պատրաստ է իրադարձությունների ցանկացած զարգացման եւ պետությունը լիովին կարող է ապահովել էներգետիկ համակարգի ինքնաբավ եւ սուվերեն գործունեությունը», - ասված է պաշտոնական հաղորդագրության մեջ:

Обсуждены возможные риски для энергосистемы Армении - Mediamax.am
Ереван/Медиамакс/. Вице-премьер Армении Тигран Авинян заявил, что с учетом возможных региональных вызовов важно оценить те риски и угрозы, которые могут возникнуть в энергетической системе Армении, и выявить пути их ликвидации.
Вице-премьер провел 9 января совещание, на котором были представлены возможные сценарии развития событий, необходимые шаги, которые будут предприняты государством, и последовательность действий.
«Подводя итоги обсуждения, участники отметили, что Армения сегодня готова к любому развитию событий, государство способно полностью обеспечить  самодостаточную и суверенную деятельность энергетической системы»,- отмечается в сообщении.