Թոնի Այոմին վերհիշել է իր այցը Հայաստան - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Black Sabbath խմբի կիթառահար Թոնի Այոմին վերհիշել է իր այցը Հայաստան, որը կայացել էր 2019թ. հունիսին:
Սուրբ Ծննդյան շեմին Թոնի Այոմին տեսաուղերձ է հրապարակել երկրպագուների համար, որում ամփոփել է 2019 թվականը:
«Հետաքրքիր տարի էր իմ եւ Black Sabbath-ի համար: Տարեսկզբին Grammy մրցանակ ստացանք երաժշտության ոլորտում առանձնահատուկ ներդրման համար: Սա իսկապես մեծ բան է, ամենաբարձր մրցանակն է բոլոր Grammy-ներից: Հետո Իէն Գիլանի հետ Հայաստան գնացի՝ Rock Aid Armenia նախագծի 30-ամյակը տոնելու համար: Հրաշալի ժամանակ անցկացրինք այնտեղ: Տեսանք դպրոցը, որը կառուցվել է մեր օգնությամբ եւ հրաշալի էր տեսնել երեխաներին եւ բոլոր մարդկանց», - ասել է Թոնի Այոմին:
2019 թվականի հունիսի 5-ին Երեւանում տեղի ունեցավ հանդիսավոր երեկո` նվիրված Rock Aid Armenia-ի 30-ամյակին
Երեկոյին մասնակցելու նպատակով Երեւան էին ժամանել ռոքի լեգենդները՝ Deep Purple-ի վոկալիստ Իէն Գիլանը եւ Black Sabbath-ի կիթառահար Թոնի Այոմին, ինչպես նաեւ Rock Aid Armenia նախագծի հեղինակ Ջոն Դին: Այցի եւ տոնակատարության կազմակերպիչներն էին Մեդիամաքս մեդիա ընկերությունը եւ DoSomething կազմակերպությունը (Ավստրալիա):

Тони Айомми поделился воспоминаниями о визите в Армению - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Гитарист группы Black Sabbath Тони Айомми поделился воспоминаниями о своем визите в Армению, состоявшемся в июне 2019г.
Накануне Рождества Тони Айомми опубликовал видеообращение своим поклонникам, где подвел итоги 2019 года.
«Это был интересный год для меня и Black Sabbath. В начале года мы получили премию Grammy за особый вклад в музыкальную сферу. Это действительно большое достижение – высшая награда из всех Grammy. Затем мы с Иэном Гилланом посетили Армению, чтобы отметить 30-летие инициативы Rock Aid Armenia. Мы провели там замечательное время, посетили школу, которая была построена с нашей помощью. Было прекрасно встретиться с детьми и всеми этими людьми»,- отметил Тони Айомми.
5 июня 2019 года в Ереване состоялся торжественный вечер, посвященный 30-летию Rock Aid Armenia.
Для участия в мероприятии в Ереван прибыли легенды рока – вокалист Deep Purple Иэн Гиллан и гитарист Black Sabbath Тони Айомми, а также автор проекта Rock Aid Armenia Джон Ди. Организаторами визита и торжественного вечера стали медиа-компания Медиамакс и организация  DoSomething (Австралия).
Главным спонсором 30-летия проекта и визита рок звезд выступил IDBank, партнером мероприятия – вино Koor.