ՀՀ դեսպանը Բոբ Դոուլին է հանձնել Պատվո շքանշանը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ԱՄՆ-ում Հայաստանի դեսպան Վարուժան Ներսեսյանը Բոբ Դոուլին հանձնել է Պատվո շքանշանը, որը նախկին սենատորին շնորհվել է հայ-ամերիկյան բարեկամական հարաբերությունների զարգացման գործում ունեցած ավանդի համար:
ԱՄՆ-ում Հայաստանի դեսպանությունից հայտնում են, որ Վարուժան Ներսեսյանը հատուկ շնորհակալություն է հայտնել Բոբ Դոուլին` դեռեւս 1980-1990-ական թվականներին Հայոց Ցեղասպանության ճանաչմանն ուղղված իր ջանքների համար, որի հեռահար արդյունքը վերջերս ԱՄՆ Ներկայացուցիչների պալատի ու Սենատի կողմից ընդունված բանաձեւերն են:
Բոբ Դոուլն, իր հերթին, ընդգծել է, որ շատ գոհ է, որ այդ երկարամյա պայքարը նման հաղթանակով պսակվեց: Հիշելով իր մեծ ընկեր, բժիշկ Համբար Քելիքյանին, ով Երկրորդ աշխարհամարտի ժամանակ փրկել էր իր կյանքը, նա նշեց, որ միշտ հպարտացել է հայերի եւ Հայաստանի հետ իր բարեկամությամբ:

Ереван /Медиамакс/. Посол Армении в США Варужан Нерсесян вручил бывшему сенатору США Бобу Доулу Орден Почета за вклад в развитие дружественных армяно-американских отношений.
В посольстве Армении в США сообщили, что Варужан Нерсесян выразил особую благодарность Бобу Доулу за предпринятые им еще в 1980-1990-х усилия, направленные на признание Геноцида армян, дальнейшим итогом которых стала принятая недавно Палатой представителей и Сенатом США резолюция.
Боб Доул подчеркнул, что очень доволен, что эта многолетняя борьба увенчалась такой победой. Вспоминая своего большого друга, доктора Ампара Келикяна, который спас ему жизнь во время Второй мировой войны, он отметил, что всегда гордился своей дружбой с армянами и Арменией.