2 տարուց Հայաստանը տեղափոխվելու է GMT+3 ժամային գոտի
Երեւան: Մեդիամաքս: Հայաստանում ժամային գոտու փոփոխությունը տեղի կունենա երկու փուլով, այսօր ասել է էկոնոմիկայի նախարար Տիգրան Դավթյանը:
Ինչպես հաղորդում է Մեդիամաքս-ը, նախարարն ասել է, որ փորձագետների հետ քննարկումների արդյունքում որոշվել է առաջին փուլում (2012թ.) վերացնել անցումը ամառային եւ ձմեռային ժամանակին, իսկ երկրորդ փուլով,  որը նախատեսվում է 2 տարուց, 1 ժամով փոխել ժամային գոտին GMT+4-ից GMT+3:
Ս.թ. հոկտեմբերին Մեդիամաքս-ի հետ հարցազրույցում ՀՀ էկոնոմիկայի նախարարի տեղակալ Գառնիկ Բադալյանն ասել էր, որ Հայաստանն ըստ իր աշխարհագրական դիրքի գտնվում է 3-րդ ժամային գոտում, սակայն որոշ հանգամանքներից ելնելով պատկանում է 4-րդ ժամային գոտուն:

Через 2 года Армения перейдет в часовой пояс GMT+3 - Mediamax.am
Ереван/Медиамакс/. Министр экономики Армении Тигран Давтян сказал сегодня, что изменение часового пояса в Армении будет происходить в два этапа.
Как сообщает Медиамакс, министр сказал, что по результатам обсуждений с экспертами было решено на первом этапе (2012 год) отменить переходы на зимнее и летнее время, а на втором этапе, который планируется реализовать через два года, изменить часовой пояс на час и перейти с GMT+4 на GMT+3.
В октябре в интервью Медиамакс замминистра экономики Гарник Бадалян говорил, что по своему географическому расположению Армения находится в 3-м часовом поясе, однако, с учетом некоторых обстоятельств, причислена к 4-му часовому поясу.